אמבוש על נתניהו: המבקר שוב נגד ראש הממשלה

בעוד כשבועים יפרסם המבקר דו"ח חריף כנגד משבר הדיור. בליכוד דרשו ממבקר המדינה שלא לפרסם את הדו"ח בשל הבחירות. מבקר המדינה אומר כי מועד הפרסום נקבע מזמן,

במחנה הציוני מתכוונים להוציא את כל השפנים ואת כל החומרים ששמורים בקופסה כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ,במטרה להפיל את שלטון הימין.

מני נפתלי כבר העיד ביחא"ה כנגד התנהלות מעון ראש הממשלה, בין היתר הועבר לפרקליטות חומר שלא הועבר למבקר המדינה.

בעוד כשבועים יפרסם המבקר דו"ח חריף כנגד משבר הדיור.

בליכוד דרשו ממבקר המדינה שלא לפרסם את הדו"ח בשל הבחירות. מבקר המדינה אומר כי מועד הפרסום נקבע מזמן, והבחירות הן שהוקדמו. המבקר קרא שלא לעשות "שימוש ציני" בדו"חות שלו.

 

יו"ר המחנה הציוני בוז'י הרצוג אמר בתגובה: כי  בית ראש הממשלה ביבי מסרב לקחת אחריות ולתת דין וחשבון לציבור. הוא מאשים את התקשורת, את אב הבית ואת הממשלות הקודמות בכל דבר. ככל שנתניהו יורד בסקרים הוא ממציא עוד שקרים ועוד ספינים, הוא מחפש קורבנות חדשים והפעם נועץ את שיניו במוסד מבקר המדינה – זה לא יעזור לו. הדו"ח בנושא הדיור יחשוף כישלון מהדהד והתעלמות חמורה מצרכי האזרחים. ביבי, נכשלת – הביתה".

ח"כ יריב לוין מהליכוד תקף אף הוא את המבקר וכתב: "החיפזון שאחז לפתע במשרד מבקר המדינה לפרסם דו"חות בסמוך למועד הבחירות ללא כל הצדקה עניינית, הוא בבחינת שערורייה שלא הייתה כדוגמתה מאז קום המדינה. אסור שמשרד המבקר ינוצל באופן ציני ככלי מרכזי במערכה להפלת שלטון הליכוד". את הסטטוס של לוין שיתף ראש הממשלה בעצמו בעמוד הפייסבוק שלו.

יו"ר מפלגת "כולנו" משה כחלון אמר: "אני קורא למבקר לא להיכנע ללחצי הליכוד ולפרסם את דו"ח הדיור בזמן. דו"ח המבקר בנושא הדיור הוא הדו"ח החשוב ביותר שמבקר המדינה יפרסם בשנים הקרובות. עליית מחירים של 75% ומחדל כה גדול מחייבים הקמת וועדת חקירה שתצביע על האשמים במחדל – ממשלות אולמרט-נתניהו-לפיד. נתניהו מנסה לברוח לנושא המדיני כי אין לו תשובות לציבור בנושאי הדיור ויוקר המחיה. הליכוד מנסה לברוח לקונגרס ולמני נפתלי כי הוא לא מסוגל לעמוד מול הציבור, להישיר מבט למצלמה ולהגיד – נכשלנו. ממה אתם חוששים? שהציבור יגלה את האמת?".

חבר הכנסת איתן כבל  כתב הערב בעמוד הפייסבוק שלו: "עזבו אתכם מבקבוקים ורהיטי גן – דו"ח המבקר בנושא הדיור שיפורסם בקרוב הוא כתב האישום האמיתי נגד ביבי. האיש הזה חייב ללכת לא בגלל האחוזה ההוליוודית בקיסריה, אלא בגלל מאות אלפי הישראלים שלא יכולים לרכוש אפילו דירה צנועה! הפעם ניתן להבין מאיפה נובעת הפאניקה שאחזה בו: זו כבר לא 'התקשורת השמאלנית' – זה מבקר המדינה, האיש שהוא עצמו דחף למנות ולפתע הפך לאויב האומה".

 

כבל הוסיף: "שש השנים של ביבי בשלטון היו תור הזהב של הקבלנים והטייקונים, וסיוט מתמשך עבור כל שאר הישראלים, שבסך הכל רוצים לקנות דירה או נאנקים תחת גובה המשכנתא. גם הוא יודע שהפעם כבר אי אפשר לגלגל את האחריות – לא על מני נפתלי, לא על הרצוג ואפילו לא על האיראנים… תחת שלטון נתניהו הפך הדיור בישראל מזכות בסיסית לפריבילגיה של מיליונרים, ולפרה חולבת עבור קומץ קבלנים ומקורבים שצוחק כל הדרך אל הבנק. רק פראייר מצביע נתניהו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.