אמו של העצור בכלא 6 – "הוא חשש שהאווירה בצה"ל- תקלקל אותו"

אתמול (יום ד'), בצעד חסר תקדים, יצא הגר"ש אוירבך בביתו, לעבר עתלית, אל כלא 6, שם עצור הבחור שסירב להתגייס בגלל הוראת רבותיו. מחוץ לשערי הכלא, יחד עם הגר"ש הפגינו מאות בחורי ישיבה, נגד מעצר הבחור מקריית מלאכי.

משה בן ה-19 הוא שאחראי על ההפגנה הגדולה, כיוון שסירב להתגייס לאור הוראת רבני הישיבה, שאין להתגייס.

ביום ראשון, חזר משה לחופשת חנוכה קצרה מישיבת "נחלת אשר" שבפתח תקווה, אל ביתו ובשעת לילה מאוחרת, נעצר.

אימו של משה מספרת בראיון מיוחד לווינט, כי "מהצבא התקשרו קודם לוודא שהוא בבית, לא ידענו שבאותו הזמן הם כבר היו מאחורי הדלת, מחכים", ומוסיפה "ומאז לא שמעתי ממנו כלום. התעדכנתי במה שקורה רק דרך הרב מהישיבה שלו".

משה נשפט, יומיים לאחר המעצר(ג'), לארבעה-עשר ימים בכלא הצבאי, וזאת לאחר שנקבע כי התעלם מזימוני הצבא, "בני חשש שאם הוא ייחשף לאווירה בצבא – הוא יהרוס את עצמו".

מירי, אם הבחור מספרת כי "ביום הראשון שם הוא בכה לאבא שלו שיחלץ אותו הוא אמר לו: 'מקללים כאן, מנבלים את הפה, אני לא יכול להחזיק מעמד".

משפחתו של משה, לא הגיעה להפגנות הסוערות מחוץ לכלא 6, ובוודאי לא מודעת לדברים שאמר הגר"ש אוירבך "בעזרת השם יתברך נעמוד בניסיונות, הקדוש ברוך-הוא ייתן בלב אחינו הטועים שגם יבינו… שאלה שעוסקים בתורה הם המחזיקים את כל ישראל. את כלל ישראל. הם הנשמה של עם ישראל…".

מירי, מוסיפה גם כי בנה אמור לעבור ניתוח בגבו בעוד כשבוע "הבטיחו לי שהם ישחררו אותו עד אז, אבל אני דואגת" היא אומרת בחשש "הוא סובל שם בינתיים מכאבים. אני לא יודעת מה מצבו הרפואי, וחוששת שהם יציקו לו ויכריחו אותו לעשות דברים המנוגדים לאמונתו. מקווה שהם לפחות יעמדו לפחות בהבטחתם. אני לא יכולה לשוחח ישירות עם הכלא" היא אומרת בדאגה "רק דרך קצין העיר, ואין לי אפילו אפשרות לבוא לבקר אותו. צריך לקבוע מראש, ואפשר לבוא רק עד ארבע, ואילו אני גרה בקריית מלאכי. בחיים שלי לא נסעתי באוטובוסים עד חיפה, אני לא יודעת מה לעשות".

היא פנתה בדבריה אל היושבים בכנסת ואמרה "אני רוצה שבכנסת יבטלו את החוק החדש. שיכבדו את אמונותיהם ואורח חייהם של הציבור החרדי, ויתנו לבני הישיבות להמשיך ללמוד תורה".

מקורביו של הגר"ש, הודיעו כבר, כי שורה נוספת של הפגנות מתוכננת בארץ ובעולם נגד מעצרי בני הישיבות שמסרבים להתייצב לזימונים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חחחחחח עכשיו כולם רואים שמרן הרב שטיינמן שליט"א צדק כי אם מתייצבים צה"ל רואים שיש אם מי לדבר ולא עוצרים

  רואה הנולד |
  הגב
  • "מאוייבי תחכמני", אם הצבא משקיע כאלו משאבים לגרום להתייצבות בלשכה, כנראה שישנה משמעות מרחיקת לכת!

   קורא מפה |
   הגב
 2. שיבקשו מאפשטיין שישחרר אותו אולי הוא יכול לעזור

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב