עמרוסי להלברטל: "אתה חובב פירסום ואנטישמי" – צפו בעימות סוער בעקבות דבריו על המתנחלים: "סכנה קיומית למדינה"

המרצה למשפט עברי עו"ד דב הלברטל מסביר את דבריו בראיון לאברי גלעד בערוץ 2 שהמתנחלים הם "סכנה  קיומית למדינה, כי בעולם לא יודעים מה זה ישראל, יודעים התנחלויות, כי הם מביאות עלינו את השנאה של חמש יבשות", הלברטל יורה עוד: "הם סיכון החיים הגדול ביותר, הם פרוייקט עתיר הכספים של המדינה, והם המכשול העיקרי לשלום והם בעיקר הבעיה היהודית המדאיגה, ולא היה חילול השם כמו המתנחלים".

בתגובה תקפה אותו העיתונאית אמילי עמרוסי כי "אתה חובב תקשורת ופרסום, דבריך גובלים באנטישמיות, אני חושבת שזה שאנו נושמים והיהודים קיימים זה התגרות באומות, תמיד ישנאו אותנו, את אותם מילים שהלברטל אומר אפשר לומר גם על הציונות והקמת המדינה". אמרה

צפו בעימות הסוער ב"העולם הבוקר" – באדיבות רשת:

54 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דב הלברטל הוא אכן אנטישמי גדול. שנאת ישראל לא החלה עם ההתנחלויות ולא תסתיים אם חלילה ההטוש אותן. מלחמת ששת הימים פרצה כשלא היו התנחלויות, אלא אם הלברטל חושב שגם "ישראל הקטנה" של לפני 67' היא גם התנחלות לא-חוקית.
  בקיצור, הלברטל הוא חזות של יהודי חסר שורשים שנרדם בשמירה לפני השואה, כאשר רוב החרדים רדפו וקיללו את הציונים, ובכל הפקירו את עצמם לכבשנים. באותו אופן רוצה הלברטל להפקיר אותנו לכבשני הטרור האסלאמי ברוב טימטומו ותמימותו !!!!!!!

  Abe Bird (@AbeBird) |
  הגב
 2. חולה נפש מלוכלך יהודי גלותי מזוכיסט אכול שנאה עצמית אינסופית מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו הוא וכל חבריו מהשמאל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הלברטל בזוי ושפל שייתבייש לו הוא מוזמן לעבור לחו"ל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. "ונתנה תוקף קדושת היום "

  האישיות המלומדת כביכול סובלת גם משכחה חריפה וגם מקנאה יוקדת ,
  הרי הוא הראשון האמור לזכור להפנים ולשנן את תפילת ערב יום הכפורים
  "ונתנה תוקף קדושת היום" שנכתבה על ידי יהודי שנקטעו רגליו ע"י כומר
  בגלות הדוויה ולא בגלל שהיה דר ביהודה ושומרון חבלי ארצנו הקדושה .

  הקנאה זורמת מתוך פיו הרי הוא ושכמותו לא שותפים להקמת המדינה טרם
  היו התנחלויות ביהודה ושומרון הוא ודומיו אינם שותפים לשגשוגה הכלכלי של
  ארצנו האהובה .
  הוא וחבר מרעיו אינם שותפים לחזרת העם היהודי לערש מולדתו יהודה חבל בנימין
  והשומרון .

  ידוע לך שרלטן ודמגוג קטן שקין הרג את הבל בגלל קנאה ! קנאה ! קנאה !

  אבנר בן נר |
  הגב
 5. הלברטל אתה מייצג מגזר שכל האידיאולוגיה שלו זה לדפוק את המדינה, ולקחת מהמדינה ולמצוץ את הדם של המדינה. נהרגים חיילים בגלל שאנשים כמוך לא הולכים לצבא ורק מחפשים להכניס לעצמם כסף לכיס. אתה גנב וכלב ולהקיא ממך. אתה דוחה ואתה מגעיל, וכל הכתבה שלך נועדה להגדיל את השנאה בין החרדים לסרוגים. אתה שייך למגזר שלא נותן לאנשים להתפתח בכיוון שיכול להתאים להם, אלא כככוולללםם צריכים לשבת וללמוד ומי שלא לומד לא שווה. אתה שייך למגזר צבוע, אתה מחלל שם שמים ברבים אין לך חלק באלוקי ישראל, אתה כולך תחפושת. והגיע הזמן שיפסיקו לקרוא לכל אידיוט עם כיפה שחורה וזקן רב. אתה לא רב. אתה פאקינג עו"ד מסריח עם פה ג'ורה. חבל על התפילין שאתה מניח בבוקר, בזבוז זמן אחד גדול. אתה אידיוט. הלכה למשה מסיני עשיו שונא ליעקב. גם אם יעקב הוא חילוני אוכל שרימפס שגר בשנקין וגם אם יעקב הוא מתנחל שגר בקסבה בחברון וגם אותך מטומטם אחד עשיו שונא, אפילו שאתה חושב שאם תוציא את הדיכאון שלך על המתנחלים, הערבי שונא אותך!!! דביל. ובהזדמנות הראשונה שתהיה לו הוא ירצח אותך. אתה כמו קאפו קטן. אתה חושב שאם תתחנף לפריץ הוא לא יהרוג אותך כשיגמור להשתמש בך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. משה פייגלין היה אוכל את האוטו אנטישמי הקטן בלי מלח

  שמוליק |
  הגב
 7. מנהג נפוץ אצל חוגים מסויימים חובשי כיפות שחורות הוא להאשים את הקורבן. אם בחורה נאנסת זו אשמתה כי היא לא צנועה, והיא זאת שמסולקת מבית הכנסת והאנס מקבל כבוד. ואם זורקים עליך אבנים ובקבוקי תבערה אז זו אשמתך כי אתה גר קרוב מידי אליהם.

  אריאל |
  הגב
 8. ה"רב" המתועב הזה הוא היטלר בתחפושת של יהודי. חולה נפש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. להזכירכם, כשליש מהמתנחלים הם חרדים. מבחינת העולם ביתר עילית, מודיעין עילית, עמנואל, רמת שלמה, מעלה עמוס, מיצד, תל ציון, חלק מרמות, פסגת זאב, גבעת זאב, נווה יעקב, הכותל והעיר העתיקה בירושלים. הם כולם התנחלויות. הרבה מהתקציב שמגיע להתנחלויות מגיע גם לישובים הנ"ל כך שהלברטל לא מייצג את המגזר החרדי. בנוסף, לפני מאתיים שנה באו לפה תלמידי הבעש"ט וכמה מתוכם בראשות הרב משקלוב אפילו ניסו לגשש באפשרות של הקמת מדינה או אוטונומיה יהודית בארץ ישראל. הרבה לפני מאתיים שנה כשבני ישראל היו במדבר ומשה שלח מרגלים לארץ ישראל, המרגלים חזרו לבני ישראל והוציאו את דיבת הארץ בטענה שהיא "ארץ אוכלת יושביה" וזה עוד היה בזמן שכבר היו עמלק ושאר שונאי ישראל קיימים, בני ישראל של אותו דור כמעט כולם קיבלו עונש על כך שהם בכו ויללו בתגובה לדיבת הארץ, מבין אותם מרגלים היו יהושע בן נון וכלב ב יפונה שלבסוף זכו להעלות את בני ישראל לארץ ישראל ולמרות הקושי של כיבוש הארץ לבסוף בני ישראל התיישבו בעיקר בשומרון ובסביבותיה, אחרי כך וכך שנים דוד המלך כבש את ירושלים המובטחת וזאת על אף המלחמות שנאלצו בני ישראל להילחם כדי לקיים את מצוות ישוב הארץ. מר הלברטל דעתי חוטא כאן בהוצאת דיבת הארץ ואני מקווה שאין כאלה שמסכימים איתו, שחלילה א תחטאו בחטא המרגלים, כמו כן לומר על המתנחלים שהם גורמים להרג אנשים זהו לשון הרע ורכילות שמרן החפץ חיים היה מזדעזע מלשמוע טענות שקריות שכאלה. ולא לשכוח את העובדה שהשואה קרתה אפילו לפני שקמה פה מדינה וכך גם הרג של מיליוני יהודים בתקופות כאלה ואחרות. בחברון לפני הטבח בתרפ"ט היה ממוקם ישיבת חברון הליטאית המהוללת, ותלמידיו ורבותיו של ישיבה זו נטבחו ונפצעו רק בגלל היותם יהודים ולא בגלל היותם מתנחלים או בגלל מתנחלים אחרים. אם הלברטל לא מאמין שהקמת המדינה היא נס ומלחמת ששת הימים הייתה נס אז הלברטל מנותק מכל הבנה תורנית או היסטורית. מה שבטוח הוא שהוא לא מייצג את החרדים בכלל ואת הליטאים בפרט, שאם תלמידי הבעש"ט רצו להקים פה מדינה לפני מאתיים שנה ויהושע בן נון כבש את הארץ והמשכן שכן בשילה ותלמידי חברון למדו תורה בעיר חברון וכיום יש מדינה יהודית בא"י (בעז"ה תהיה גם יהודית למהדרין) המתנחלים הם ממש לא אלה שגורמים להרג יהודים. ליבת ארץ ישראל היא יהודה ושומרון, המשכן היה בשמרון ובית המקדש היה ביהודה ושייבנה בית המקדש במהרה ימינו אמן. שהלברטל יחזור בתשובה מחטא המרגלים הנורא.

  יהושע |
  הגב
 10. תגידו, זה לא קטורזה עם זקן????
  כל יום מתעורר כאן איזה ליצן אחר בתחפושת, מעניין מה תהיה התחפושת הבאה של השמאלן המצוי….

  ישראל |
  הגב
 11. לציונית, האמת היא שלא את ולא אני היינו צריכים להגיב כאן כי דברי הבל ורעות רוח אינם ראויים לתגובה כלל.
  אינני יודע אם האיש אכול שנאה עצמית או לוקה בשכלו – נראה לי שהוא ניחן בשתי תכונות אלה ואולי היינו צריכים פשוט להתעלם ממנו.
  הדבר שבאמת מדאיג אותי הוא האם האיש מחנך את הסטודנטים שלו לאור דברי ההבל שלו ואם זה אכן כך – על מעסיקיו, אם הן אכן ציונים, להסיק את המסקנות המתבקשות מכך.

  חילוני וציוני |
  הגב
 12. שאלה רצינית – את מי הוא מייצג באמת? מטעם מי הוא מגיע? נשמע שהחולה פרסום הזה מדבר בשם עצמו בלבד. וזה לא הפעם הראשונה שאני שומע אותו, וגם לא השנייה, וגם לא השלישית למעשה.

  chump9 |
  הגב
 13. אתה צודק.
  אין שכל אין דאגות.
  וכנראה שלהלברטל אין יותר מדי שכל אז ממילא אין לו דאגות…

  שמעון חסן |
  הגב
 14. טיעוניו כה ילדותיים וכה מופרכים עד שאני תמה איך האיש הזה קיבל את תואריו – ואם זו טענה לגופו של אדם הרי זה משום שזה האדם ששהשמיע טיעונים ילדותיים ומופרכים אלה.
  ההתנחלויות הן מכשול לשלום? האם היה שלום לפני ההתנחלויות? האם יהיה שלום אם לא תהיינה התנחלויות?
  ההתנגדות הערבית לשיבת ציון אינה בת מאה שנים? הערבים קיבלו את הקמתה של מדינת ישראל?
  איך אפשר להשמיע שטויות כאלה?
  כואב לאיש על חיילים שנופלים על הגנת יהודים ביו"ש? למה לא כואב לו על חיילים שנופלים על הגנת "שטחי 1948"?
  אני מתרשם, ואני בטוח שאינני טועה, כי לא דם החיילים ולא הכסף הם שמפריעים לאיש אלא משמשים בידיו קרדום לחפור בו ומי שהסקטור שלו אינו שופך דם על הגנת המולדת ומקבל כספי חינם מהמדינה – ראוי לו שישתוק.

  חילוני וציוני |
  הגב
 15. ראיתי בעניין את הויכוח, קראתי את התגובות כאן, אני מכיר גם את הלברטל וגם את אחיו, שני אנשים מבריקים. חבל מאוד שהתגובות ברובן לגופו של אדם ולא לגופו של עניין. אפשר לא להסכים. אבל כל תגובה כמו "הכיפה מכסה על ראשו החלול" או "פרופובקטור עלוב נפש " מחלישה את הטיעונים של מתנגדי דעותיו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • יש עוד רב ידוע שנוהג לקלל. אומרים שגם הוא מבריק בתורה. הרב הלברטל יכול להיות מבריק בתחומו האקדמי אך דבריו בכתבה הם דברי הבל ולא צריך להיות יותר מאשר בעל זוג עיניים, זוג אוזניים ושכל ישר להבין את זה.

   חילוני וציוני |
   הגב
  • איזה מבריק ואיזה בטיח, הבן אדם הזה יכול "להבריק" לי את האסלה בבית השימוש, ותו לא!!!!!!!!!

   ישראל |
   הגב
 16. בדיוק הפוך!!!
  ורשב"י דקדק לומר, כי גם במקום שאין שנאת ישראל ידועה ורואים שבני אדום "אוהבים" אותם, דע כי הכל שקר וכזב, כי "הלכה" היא עשו שונא ליעקב. ואכמ"ל

  "הלכה היא עשו שונא ליעקב" |
  הגב
 17. חבל שלא הובא מרואיין שיכול היה להתמודד כשווה מול לבנטל, עם כל הכבוד לגב' עמרוסי, היא היה היתה מאוד חלשה בעימות בטיעונים וביכולת התגובה מול לבנטל. כנראה שלבנטל לא יודע שהשואה היתה בגלל התנחלויות, שמלחמת העצמאות פרצה בגלל התנחלויות, וגם מלחמת סיני פרצה בגלל התנחליות. אז שמישהוא יספר לו!!!!!!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אם תצפה שוב בכתבה תראה שהיא אכן אמרה דברים כאלה

   חילוני וציוני |
   הגב
 18. נראה לי שהרב הלברטל חושב שהוא קצת יותר מהרב קוק זצ"ל. בכל אופן, התיאורי זוועה שהוא מתאר שקורים על בסיס יום יומי בגדה פשוט אינם נכונים. אני עובד עם ערבים קבוע, יש לנו יחסי עבודה ושכנות טובים איתם. רק אתמול הלכתי לנחם את ראש הכפר הסמוך על מות אימו והוא וכפרו קיבלו אותנו בסבר פנים יפות מאוד. אז נכון שישנם עשבים שוטים גם אצלנו וגם אצלם, אבל הם מיעוט. הרב הוא עשב שוטה גם בציבור החרדי שרובו חושב כמונו לגבי א"י, אבל בעניין קיום מצוות מחמירים יותר מאיתנו. אמילי אשכוייח!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 19. שאלה- אם לא יהיו התנחלויות ארגוני הטרור שלהם לא יפנו את יצר ההרג שלהם לשאר תושבי ישראל? כן. אז יותר קל להם להגיע למקומות שמחוץ ל"קו הירוק" ולבצע את זממם על המתיישבים הציונים. לא שזה נחסך לגמרי מהאנשים שרואים את המתנחלים מ'רחוק' ומזלזלים, גם אליהם זה מגיע לפעמים. בכל מיני צורות, גרדים וקטיושות שנפלו גם בתל אביב. כמו כל תושב בישראל מגיע למתיישבי הארץ הגנה. קל וחומר לצדיקים המסתכנים ביישוב הארץ, שבזכותם כפר סבא, פתח תקווה ועוד המון מקומות מיושבים סביב ביהודים ולא מרצחים. כן הם יקבלו הגנה. כן, גם אם במיליוני שקלים מצבא הגנה לישראל. צר לי על בורות שכזו, על שיש במה וביטחון להבלים שהוא מוציא מהפה. על הכיפה שעל ראשו שבשמה הוא פועל נגד יהודים ומכנה עצמו יהודי דתי. נהגו לחשוב בדיוק כפי שהוא מדבר על התנחלויות על גוש קטיף. שבגללם הטרור ובגללם אין שלום. פינו אותם משם! ומה עכשיו? פחות הרג ושנאה? שלום? הם לא רוצים שלום!! הם לא רוצים אותך פה! תבינו את זה כבר! והם בניגוד אליך פועלים למטרת העם שלהם, בחירוף נפש. להרוג אותך ואת העם שלך. כל יום בונים עוד קני טרור, בונים פצצות, שוטפים לתינוקות שלהם את מוח בשנאה אליך שצריך להרוג אותך. לא אומרים להם 'יש לנו פה שכנים שאנחנו רוצים לחיות אתם בשלום, והם לא רוצים. תהיו יצירתיים, ופוליטיקאים, תמגרו את הטרוריסטים, אלו בנכם שרוצים מלחמה והורגים את יהודים, וכך נשיג שלום.' כי הרי אנחנו 'לכאורה' רוצים שלום (שלא קיים) כבר 70 שנה. והם רוצים להרוג אותנו להעיף אותנו מכאן.. לאן? למדינת יהודים אחרת שלא קיימת? לא! לים!! הילדים שם שומעים 'הם רוצחים בנו, הם שונאים אותנו' זה מה שהילדים שם לומדים עוד מהגן. וכך הם גדלים לשנאה תהומית לא מוסברת בטח לא לפוליטיקאים שוחרי שלום.

  ציונית |
  הגב
 20. עם כל הכבוד הגברת לא ענתה שום תשובה עניינת וברגע שאין תשובה אז מתחיל "האנטי ציוני" וזה באמת דמגוגיה זולה.חבל

  אבי |
  הגב
  • אבי, או שלא הקשבת לה או שלא הבנת מה שהיא אמרה. לו היית מקשיב ומבין לו היית כותב את מה שכתבת.

   חילוני וציוני |
   הגב
 21. פרופובקטור עלוב נפש .
  מי הוא שיחליט איפה אנשים יחיו ? האם בחירות וחופש הוא מאמין ?
  יהודי גלותי .

  שימי |
  הגב
 22. צריך להבין לליבו של הלברטל, הוא קצת בלחץ, משום שהתקציבים הפסיקו להגיע אליו והופנו לאלו שעם-ישראל, ארץ-ישראל ותורת ישראל הם מקשה אחת בשבילם, ואין הם מוכנים לגרש יהודים בשביל נזיד עדשים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • תגידו, זה לא קטורזה עם זקן???? כל יום מתעורר כאן איזה ליצן אחר בתחפושת, מעניין מה תהיה התחפושת הבאה של השמאלן המצוי….

   hartk |
   הגב
  • נכון כנראה, הרמב"ן , רבי יהודה הלווי ושאר גדולי ישראל לדורותיהם ממש טעו ולא ידע מה שמשה הקטן כבר יודע

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 23. דב הלברטל הוא סכנה קיומית לישראל… !!! בנ"א כ"כ קטן ומגעיל. רודף פרסום בצורה חוליגנית ומוכר את כל קודשי ישראל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
   • קודשי ישראל הם האנשים עצמם . אין קדושה כקדושת האדם . וכל הבריאה כולה נבראה לשמשו. וכל קדושה שיש בבריאה בעצים ובאבנים בבהמות ובחיות שורשה בקדושת האדם . וישראל הם הקדושים שבבני האדם כפי שאמרו חכמינו ישראל ואורייתא וקודשא בריך הוא חד הם. וכל הנעשה תחת השמש.לטובת הישראלי הדבק בתורה ובמצוות אין בו שום חילול קדושה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
    • צודק בהחלט עיין בדברי רבי מאיר שמחה הכהן מדבינסק. ותחכם עוד. ולהבדיל בדברי פרופ ליבוביץ. ישעיהו. כדברים הללו.

     משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
     הגב
 24. אדם שקרן עלוב נפש, פשוט מה שהוא אומר לא נכון, שנאה לישראל אכן הייתה תמיד, להפך הערצה לישראל מגיעה דווקא בגלל האיחזות עיקשת בחבלי הארץ בלי להתנצל, ההיטפלות של האומות על יו"ש מגיע בעצם בגלל ההתנצלות של הממשל לכאורה על ההתיישבות ביהודה ושמרון ועל ההכרה ב"צורך במדינה פלסטינאית" במקום להגיד את האמת שארץ ישראל לעם ישראל והערבים יכולים פשוט ללכת לארצות ערב הרבות ועתירות שטח שיש להם כבר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 25. הלברטל הזה ממש אנטישמי עוכר ישראל. חטא המרגלים בהתגלמותו. מאיסה בארץ חמדה. בושה ליהדות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 26. הלבי חלבי ולא בשרי אומר דבריו מתוך רגשי נקם כלפי בנט וחבריו
  אבל היות שאני מכיר טוב הליטאים הם נגד נגד נגד כל מה שזז
  שמם המקורי מתנגדים
  הם נגד חבד ספרדים חסידים חסידות חילונים מסורתיים הפסל נגד יתדהמן וכן להיפך ציונים ציונות כל מי ששונה מהם טיפ טיפה הם ילחמו נגדו מלחמת חורמה
  זה בגנים שלהם להיות נגד נגד נגד
  בב"כ שלהם לא תמצא עמך הם מתפללים רק ביניהם כל זר הוא באמת זר
  אלה יהודים???????????????????.

  פלוני אלמוני |
  הגב
  • הדבר הזה הוא לא אדם,הוא עצמו עוכר ישראל..אין כמו המתיישבים,הם מלח הארץ מטובי בנינו ,נלחמים למען המדינה ומלאים בערכים נשגבים מאוד..שרק ירבו וימלאו את הארץ

   מתנחלת |
   הגב