"דירות להשקעה בארץ או בחו"ל?"

"דירות להשקעה בארץ או בחו"ל?"

תארו לכם שפתאום ביתרת הזכות בעובר ושב שלכם מסתמן הסכום המופלא של 378 אלף שקל. מדובר אם תרצו, בניצוץ של התחלה לעתיד טוב יותר, המספר הזה, מייצג (נכון לכרגע) את קיומם של 100 אלף דולר בחשבון או במילים אחרות בדיוק הסכום הנדרש להשקעה סולידית. היום, כאשר הריביות בבנקים נמוכות במיוחד וכאשר שאר האפיקים שמציעים הבנקים הרפתקנים מדי, כאשר התנודתיות של הבורסה עולה ויורדת וגם מחירי הזהב כסף והנפט לא יציבים נראה כי ההשקעה בנדל"ן היא המקום בו הישראלי הממוצע "שם את הכסף מתחת לבלטות".

אבל גם ההשקעה בנדל"ן צריכה להיות זהירה, אף אחד לא רוצה הרי לאבד את כספו בפרויקט שנפל תוך כדי הדרך או ליפול על חברת בנייה שנקלעה לקשיים. מצד שני גם מעבר לים לא תרצו שבגלל חוקים שאינכם מכירים. כדי התחיל בהשוואה עדיף לבחור יעד שאותו הנכם מכירים, כך למשל אם אתם תושבי השרון, כדאי שתעיפו מבט מה קורה בפרויקטים שיוזם אמיר יקותיאל קרוב לביתכם..

ומה קורה בחו"ל

גם בחוץ לארץ המצב לא פשוט כלל. הנהירה לברלין יצרה בועה של נדל"ן שלא ברור כלל אם היא נכונה. החוקים הנוקשים בגרמניה וההיצע המוגזם יחד עם שכונות שלא תמיד מתאימות להשכרה יצרו סיכון למשקיע. רוב המשקיעים נוהרים כיום לארצות הברית, אלא שגם שם המצב לא פשוט. השפל במחירי הנדל"ן והעמדתם של בתים רבים למכירה פומבית יצאה הזדמנויות במקומות רבים בארצות הברית. חברות רבות בישראל מציעות ליווי צמוד של הלקוח משלב ההשקעה דרך שלב הקנייה ועד ההשכרה.

הבעיה העיקרית היא היכן להשקיע, בחירה בעיר אטרקטיבית במקום בו מצד אחד אין הצפה בהיצע ומצד שני אין בעיה של ביקוש יכול להביא למצב של תשואה בסך 15 אחוז לשנה, תשואה אדירה שלא נראה כי תוכלו להגיע אליה בשום מקום אחר. והיכן נמצאים המקומות האלו? בעיקר בערים המשלבות צעירים וסטודנטים. ואם מדבר על סטודנטים בואו נעבור רגע להשקעה בערים שבהן גרים סטודנטים בישראל, ונחזור לדוגמא של אחד הפרויקטים של אמיר יקותיאל בהוד השרון.

הוד השרון לפי אמיר יקותיאל

ברוכים הבאים להוד השרון, עיר סטודנטיאלית בהתהוות, מכללת שערי משפט שנמצאת בעיר ומכללות אחרות שנמצאות בקרבתה יחד עם תזוזה של משחות צעירות גורמים לכך שהשקעה בנדל"ן בעיר יכולה להיות מניבה. נכון, אנחנו לא מגיעים כאן לרמות של התשואה בארצות הברית ואם נגיע לתשואה של 8 אחוז אפשר להיות מרוצים. מצד שני מדובר על נכסים ליד הבית, כאלו שאתם יכולים לראות כל רגע ורגע ולהיות שקטים שבעלי הקרקע הם אנשים שאיתם אתם יכולים לעשות עסקים.

לסיכום,  באר שבע וחיפה מסתמנות בישראל כשהשקעה זהירה מספיק, אבל לא תמיד בטוח שזה נכון, השקעה לדוגמא בפרויקט העסקים והמשרדים כדוגמת זה שבונה אמיר יקותיאל בדרום הוד השרון יכול להניב תשואה יותר טובה שבניכוי כל המרכיבים והעלויות עדיפה מאשר השכרה בחיפה או בבאר שבע.

המאמר באדיבות עו"ד אמיר יקותיאל העומד בראש קבוצת יקותיאל

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כתבה טובה לשבת קודש!
  הלוואי ומחירי הנדל"ן יירדו אנחנו כבר נחנקים, עושה רושם שהיזן אמיר יקותיאל יחולל שינוי בתחום

  רימה |
  הגב
 2. כתבה מרתקת שתעשה רק טוב לשוק הנדלן, אמיר יקותיאל ביחד עם המהפכה של כחלון יכול לעשות את ההבדל

  רומן |
  הגב
 3. סוף סוף כתבה לעניין! הלוואי ואמיר יקותיאל יעשה את הפויקט הגדול שלו בהוד השרון אני מחכה בקוצר רוח

  רוית |
  הגב
 4. כתבה מעולה! מקווה שבאמת הוד השרון תתפתח כמו שמבטיחים

  שלומי |
  הגב
 5. תודה רבה על העצות אני בהחלט אשתמש בהם כאשר ארצה להשקיע, לבנתיים אסתפק בהשקעה בארץ

  נדב רמון |
  הגב