רמי לוי נקנס בחצי מיליון ש"ח

העילה: אי סימון מחירים על פי חוק חובת סימון מחירים. רמי לוי: "אני מעסיק עובדים בעלי מוגבלויות ולפעמים הם טועים"

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה ל'רמי לוי שיווק השקמה', כי היא מטילה על הרשת קנס בסך כחצי מיליון שקל בגין אי סימון מחירים על פי חוק חובת סימון מחירים, כך חשף אמש בעל הרשת, רמי לוי, בדיון בוועדת הכלכלה בנושא שקיפות מחירים. בניגוד לרשתות קודמות, שחלקן נקנס בגין אי סימון מחירים על מאות מוצרים בכל קטגוריה, בחנויות של שיווק השקמה היקף אי הסימון היה קטן יותר.

לוי אמר בדיון כי יגיש ערר לרשות, ואם יהיה צורך יערער בבית המשפט. לטענתו: "אני מעסיק כמה מאות עובדים מוגבלים, שתפקידם לסמן מחירים. לפעמים הם לא שמים מחיר על חלק מהמוצרים. ההוראה ברשת היא לשים מחירים על הכל. אז מה תהיה התוצאה? שאני אפטר את העובדים המוגבלים?!".

במקביל, הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן ממשיכה בביקורות פתע ברשתות שיווק ובהטלת קנסות על רשתות המפרות את חוק חובת סימון מחירים וחוק המזון. מתחילת השנה הטילה הרשות קנסות בהיקף מצטבר של כ-16 מיליון שקל. הקנסות, הכפופים עדיין לשימוע עם בעלי הרשתות, הוטלו בעקבות ביקורות פתע בכמה סניפים של כל רשת. רוב הקנסות נבעו מאי סימון מחירים על מיגוון רחב של מוצרים ואי התאמה בין המחיר על המדף ובקופות של מיגוון מוצרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.