אמנון כהן פורש מתפקידו במכון התקנים

הח"כ לשעבר של ש"ס שמונה ליו"ר מכון התקנים החליט לפרוש מתחקירו בעקבות התחקיר הקשה שפורסם בעניינו. צפו בתחקיר המלא {בעקבות תחקיר 'עובדה'}

יו"ר מכון התקנים, ח"כ לשעבר אמנון כהן, החליט לפרוש מתפקידו זאת בשל התחקיר הקשה שפורסם בעניינו.

כזכור, בתחקיר שפורסם ב'עובדה', חשף איש העסקים דניאל מולקנדוב עדויות על קשריו הבעיתיים עם ח"כ לשעבר אמנון כהן מש"ס שהתפטר לאחרונה במפתיע מהכנסת, קשרים שבמסגרתם הוא העביר לכהן מאות אלפי שקלים וטובות הנאה נוספות בתמורה לקידום חקיקה שתטיב עמו.

 צפו תחקיר המלא

 

השניים הכירו ב-2003 במסגרת פעילותם המשותפת בקונגרס יהדות בוכרה. מערכת היחסים ביניהם התהדקה כאשר מולקנדוב התפרסם כברוקר מצליח בשוק ההון, וכהן שימש כחבר כנסת חרוץ מטעם סיעת ש"ס, שכיהן בין היתר כיו"א ועדת הכלכלה וכיו"ר הוועדה לביקורת המדינה.

מולקנדוב מספר בתוכנית "עובדה" לאילנה דיין ולרויטל חובל כיצד הפעיל את כהן כדי לקדם חוקים שייטיבו עם עסקיו, ובמקביל, לדבריו, העביר לידיו סכומי כסף נכבדים, שהגיעו לכדי מאות אלפי שקלים. לדבריו, לכהן היה מפתח לדירה של מולקנדוב בנס-ציונה. לטענת מולקנדוב, כשכהן רצה לקבל כספים, הוא שלח לו בפלאפון הודעת טקסט: "אפשר לבוא להשקות עציצים?"

עוד בתחקיר, מה בדיוק עשה אמנון כהן במלון בים המלח, בניגוד לידיעת אשתו, יש לציין כי כהן מכחיש מכל וכל את הדברים.

עורכי הדין ד"ר יעקב וינרוט, עמית חדד ואושר רובינגר פרקליטיו של אמנון כהן מסרו בתגובה לתחקיר ששודר בערוץ 2: דניאל מולקנדוב הוא עבריין מורשע שאף ריצה עונש מאסר. מדובר באדם מניפולטיבי שאינו בוחל בדבר כדי להגשים את מטרותיו הפסולות. מר מולקנדוב ניסה לסחוט את מר כהן, בין היתר באמצעות קלטות "מבושלות", וכשזה סירב להיסחט העליל עליו שורת עלילות שווא כשהוא מבקש לקבל לעצמו מעמד של עד מדינה. משטרת ישראל, בליוויה הצמוד של הפרקליטות, בחנה את כל טענותיו של מולקנדוב עד דק והחליטה שיש לסגור את התיק אף מבלי לזמן את מר כהן לחקירה. והדברים מדברים בעדם. מר כהן מעולם לא קידם חקיקה תמורת תשלום או טובת הנאה כלשהי. מתוך רצון להסיר ולו הקל שבספקות, עבר מר כהן בדיקת פוליגרף בה נשאל במפורש האם קיבל טובות הנאה ממולקנדוב. מר כהן השיב על שאלה זו בשלילה ונמצא דובר אמת באופן מובהק. כאשר הבין מולקנדוב, כי משטרת וישראל אינה נותנת כל אמון בגרסתו המופרכת על פניה, החליט לנסות את מזלו ולפרסם את הדברים באמצעות כלי התקשורת.

 

יצויין כי דניאל מולקנדוב עבר אף הוא בדיקת פוליגרף, אך בניגוד לזו של חה"כ לשעבר כהן הייתה זו בדיקה עצמאית מטעם מערכת התכנית. הוא נמצא דובר אמת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.