ממה פוחד אמנון לוי / מכתב נוקב לעיתונאי

ממה אתה פוחד אמנון לוי? אמנון לוי שובר שתיקה בפעם הראשונה

מזה תקופה, שאמנון לוי מוציא חדשות לבקרים סדרות על החרדים. פעם זו סדרה בת 3 פרקים על החרדים ופעם זו סדרה על רומנטיקה חרדית ועכשיו לאחרונה מדובר בחרדיות.

על הסדרה החדשה נודע לי מידידים ששאלו אותי על כך במקום העבודה שלי, כאשר הם שאינם שומרי תורה ומצוות, בעצמם רואים כי הסדרה איננה אובייקטיבית וחבל שכך.

נכון, זה צפוי מאוד שמיד לאחר שידור הפרק, יצאו ביקורות בתקשורת החרדית כנגד אמנון לוי על כך שמציג את החרדים בצורה לא נכונה ובאופן מגמתי.

ברצוני לכתוב דווקא על מאחורי הקלעים. מה מניע את אמנון לוי להוציא בכל פעם סדרה דווקא על החרדים? דווקא על מי שהוא לא שייך אליו? מדוע שלא יוציא סדרות על החילונים?!

מעבר לכך שסדרה על החרדים מושכת את החילונים לצפות בתכניו (שכבר מוצו ולא מושכים רייטינג), ומעבר לכך שסדרה על חרדים תמיד מוצגת ככזאת שנראית כאילו הוא מוציא סודות מנבכי חדרי החדרים של החרדים, יש בכך משהו אחר לדעתי.

אמשול זאת למשל: אדם נכה נעמד על אם הדרך ורואה המון מן האנשים ההולכים שמחים לכיוון ההר באומרם כי שם יש אושר והם הולכים ועולים להר בדרך הנכונה להשיג את העושר והאושר. ומכיוון שאותו אדם נכה ואין ביכולתו לעלות להר, התחיל להציג את אותם אנשים ככאלו שלא מבינים מה טוב עבורם. ובאחת הפעמים אף לקח אחד שטעה בדרך ופרסם את דבריו כאילו שאותו דרך שבה הלך איננה מובילה למקום הנכון ולכן ישמעו כולם לדבריו מכיון שאותו 'טועה' טוען שהוא הוא הצודק,

כך הנמשל גם אצל אמנון לוי. מכיוון שהוא יודע היטב כי החרדים הם הם המאושרים והם אלו שהולכים בדרך הנכונה, והוא זה שטועה והולך בדרך לא דרך, במקום שינסה להוכיח את צדקת דרכו, מנסה להוכיח את הטעות של הציבור החרדי.

אינני מקנא ביום הדין של אמנון לוי, בו ביום שיעמוד מול הקב"ה ויצטרך לתת את הדין על ההשמצה של ציבור החרדים לדבר ה', על כך שלא האמין בבורא עולם, ובכך שהוכיח שאיננו 'תינוק שנשבה'.

אמנון! בינתיים תמשיך לצלם סדרות על החרדים, אך כאן אני מודיע לך, אנחנו נמשיך לעלות להר, ואתה תישאר הנכה שצועק על אם הדרך.

הייתי מתעכב איתך עוד קצת, אך יצאתי לדרך – אל ההר. החרדי הגאה. נ.ב. – תנוח קצת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.