אמסלם משתלח בראשל"צ: "כוחו רק בציטוטים, עוסק כל ימיו בהפצת ספרים שהעשירוהו עושר רב"

ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם בהתקפה חסרת תקדים נגד הראשל"צ הרב יצחק יוסף: "מעולם לא הוכר מהיושבים בשורה הראשונה של הלמדנים ומעמיקי ההלכה המקוריים…כשכבר פותח פיו בנאצות מוכיח שהתפוח אינו נופל רחוק מהעץ הליטאי שהתחנך על ברכיו"

יו"ר תנועת 'עם שלם' נגד הראשון לציון: הח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם משתלח בדף הפייסבוק שלו באופן חסר תקדים בראשון לציון הרב יצחק יוסף.

הרקע לדברים הוא הביקורת החריגה שמתח ח"כ יעקב מרגי על התנהלות הראשל"צ בכל הקשור למינוי הדיינים. "האם זו סנונית ראשונה? האם התחיל כאן המרד המרוקאי נגד הדיקקטורה של משפחת יוסף?", תוהה אמסלם בפוסט שאליו צירף לינק לדברי מרגי.

אמסלם מוסיף: "העברת הביקורת נגד רב ראשי שמעולם לא היה בבית דין או שימש כדיין ורק בגלל קונייקטורה פוליטית התמנה לראש אבות בתי הדין, שומו שמים, אדם שכל ימיו הוכיח כוחו רק בציטוטים מפסקי אביו ומעולם לא הוכר מהיושבים בשורה הראשונה של הלמדנים ומעמיקי ההלכה המקוריים? ספריו מרביתם הם העתק הדבק מספרי אביו, ועוסק כל ימיו רק בהפצת סדרת ספרי הילקוט במאות אלפי עותקים שהעשירוהו עושר רב".

בסיום הדברים כותב אמסלם על הראשל"צ: "כשכבר פותח פיו בנאצות מוכיח שהתפוח אינו נופל רחוק מהעץ הליטאי שהתחנך על ברכיו".

יצוין כי המתקפה האמורה היא חריגה גם בסטנדרטים של הח"כ לשעבר שהתפרסם בביקורת החריפה אות הוא נוהג למתוח על התנועה אותה עזב לאחר חילוקי דעות קשים עם הקו האידיאולוגי שלה.

כזכור, בעקבות ההפסד(?) החרדי בועדה למינוי דיינים כתב ח"כ יעקב מרגי כי "טוב שהחרדים רבים כי על ידי זה מתמנה דיין אחד הגון. הכיפה לא קובעת, הרב איגרא הוא דיין ראוי, תלמיד חכם והגון".

מרגי הוסיף: "תמשיכו לריב, יש עוד זמן…עוד מעט אין הרכב ואין בתי דין. בושה וחרפה. לנו, כן לנו. חרב באה לעולם על עיוות הדין, לכן כל מי שרוצה שחרב לא תבוא לעולם – שיתעלה ולא ימנה מקורבים".

את הדברים הוא כתב בקבוצת הווטסאפ "המושכים בחוטים".

בוידאו: מתקפה אופיינית של אמסלם על ש"ס

בתגובה לכתבה שלח לנו הרב אמסלם את התגובה הבאה: "העדה המרוקאית על מנהגיה ואורחות חייה בפרט, ושאר העדות הספרדיות בכלל, נרדפות זה שנים על ידי האליטות הרבניות של ש״ס, כולם זוכרים את האמירות הבוטות שלא כדאי לחזור עליהם ״מרוקו מרוקו מרוקו״….

מפני הכבוד ובעיקר מהפחד והאימה שהטילו אף רב לא העז לענות, אף אחד לא רצה למצוא את עצמו מושמץ, גם כשהגיעו הדברים לבזיונות ועלבונות לרבנים גדולים כמו הרבנים משאש מחיפה ומירושלים שפסקו או חשבו אחרת, שתקו כי חששו מהליטאיות הספרדית האימתנית והאלימה, ומלאו פיהם מים שמא יבולע להם.

הגיעו ימים שעליהם נאמר ״ופרקת עולו מעל צווארך״ ואיש לאהליך ולמנהגיך ישראל, והנח להם לישראל שאם אינם נביאים בני נביאים הם, כל עדה תדבק במנהגיה, ותשמע למורי דרכה, הלאה הדיקטטורה.

הרב יצחק יוסף. צילום: פלאש 90
הרב יצחק יוסף. צילום: פלאש 90

די בשימוש הפוליטי הכוחני להשלטת פסיקה אחידה על הכלל, אין כאן עבדות ואין כאן שליטה יותר.

הרב יצחק יוסף היה בשבוע שעבר באשדוד בבית כנסת מרוקאי, וכדרכו בחר שם באזני האוזניים המקומיות להצהיר ש״כל המרוקאים צריכים לעשות כמו פסקיו של אביו״ , ישבו הקהל ה״יעני״ מרוקאי שמעו ושתקו.

אביו הרב עובדיה היה גאון וגדול בתורה ללא כל ספק, אולם אף על פי כן, עוד בחייו לא שמעו לו כולם בזה, וכל שכן וקל וחומר עתה, מוטב לו לרב הראשי שנבחר רק בזכות אביו לעשות את מטלות תפקידו, ולהפסיק את התעמולה נגד מנהגי העדות בכלל והג׳יהד נגד העדה המרוקאית שנואת נפשו, ולכל מלחכי הפינכא מבני מרוקו, הרימו ראש וזיקפו קומה, כי שולחננו גדול משולחנם, ואנחנו נסמכים על אבותינו ורבותינו ראשונים כמלאכים, שתורתם קדמה ליראתם ולא שימשה מעולם קרדום לחפור בו ממון וכבוד שררה וכוח פוליטי".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אדם שפל, מי אתה בכלל שתפצה פה? ולמה אתה חושב בכלל שאתה הדובר של עדתנו הקדושה??

    אורן |
    הגב
  2. דברי טעם ואמת , אני קולט ששס סתם רמסה אותו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב