אמסלם מתייצב להגנת הרב מאזוז: "הביקורת – השמצה ועיוות"

ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם מתייצב להגנת מנהיג תנועת 'יחד' בעקבות הביקורות שנשמעו נגדו בסוגיית הגיור: "מה עושים אלו שהם בורים בהלכה, לבלרים למיניהם, ואין להם כח להתמודד הלכתית ולימודית עם עובדות? מסלפים", כתב אמסלם בדף הפייסבוק שלו

יו״ר תנועת ׳עם שלם׳, ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם, מתייצב להגנת ראש ישיבת ׳כיסא רחמים׳ בעקבות הביקורת שנמתחת עליו בעניין ההקלות בגיור.

בפוסט שפירסם אמש אמסלם בעמוד הפייסבוק שלו הוא כותב: "אינני מתערב במערכת הבחירות הנוכחית. אינני מביע תמיכה בשום מפלגה. אולם נגד בורות, שקר ועוות אני מתקומם. ידועה דעתי ההלכתית בענין הגיור להקל, ובפרט בצאצאי יהודים מ"זרע ישראל" על זה הושמצתי ונרדפתי והורחקתי מש"ס ביוזמת אלי ישי, מה שהיה היה״.

אמסלם מוסיף: עתה יש מי שמנסה לנגח את מורי ורבי הרב מאזוז שליט"א (פטרונו החדש) בגין תמיכתו והסכמתו לספרי "זרע ישראל". כל הזמן טענתי ואני טוען שעמדתנו היא עמדת כל גדולי פוסקי ההלכה ובמיוחד הפוסקים הספרדים, שהבינו נכוחה את ההלכה ואת צרכי הציבור ומציאות חיינו. ומה עושים אלו שהם בורים בהלכה לבלרים למיניהם, ואין להם כח להתמודד הלכתית ולימודית עם עובדות? מסלפים…"

"לכן אני מוצא לנכון להדגיש שאין מי שסובר שהגר אינו צריך לקבל מצוות! הויכוח הוא מהיא הפרשנות של אותה קבלת המצוות. כרגיל כשהם לא יכולים להתמודד מול תלמיד חכם הבקיא בנושא אז נשאר נשק ההשמצה והעיוות…לכן אני מדגיש הרב מאזוז מעולם לא אמר שאין צריך קבלת מצוות בגיור!״, מסיים אמסלם את דבריו.

יש לציין כי גם הרב מאזוז לא כתב שאין צורך בקבלת מצוות, אלא רק טען כי אין צורך בקבלת מצוות מלאה וזו סלע המחלוקת בין הרבנים המקלים לרבנים המחמירים יותר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חיבוק דב- הרב מזוז לא צריך את החיבוק שלך, זה רק עושה לו נזק
    אז…. תמשיך לחבק.

    יוסי |
    הגב