אמסלם נגד בניזרי: "עז פנים ומחוצף"

הח"כ לשעבר נגד השר לשעבר: "'עיון' הוא כלי נרכש בהקדשת שנות נעורים בלימוד ולא בנסיונות לעשות קריירה בדוגמנות".

מתקפה חריפה: ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם תוקף במילים קשות את הח"כ לשעבר הרב שלמה בניזרי. הרקע לדברים: כוונתו של בניזרי להוציא ספר תגובה לחיבור 'זרע ישראל' שהוציא הרב אמלם ועוסק בענייני גיור.

"הרי דברי חכמים בנחת נשמעים ו״דרך ארץ קדמה לתורה״, מעבר לכך שאדם עז פנים ומחוצף כמוהו, היה ראוי לו ליתן בעפר פיו לפני שהוא פוער פיו כאוות נפשו, אך אין פלא והוא ידוע בעזות פנים…מה שאינו יודע שהספר 'זרע ישראל', וזה צויין בספר עצמו, עבר כולו את ביקורתם של שני תלמידי חכמים עצומים הראשון הגאון רבי אליהו ע. (רב ״חרדי״ לגמרי) ומחבר ספרים וגאון מובהק. השני שעבר בשלמותו על הספר וערכו, עורך הספר הוא הגאון רבי שמעון כהן, עורך ספרים ותלמיד חכם עצום אשר כל הערותיו באו בספר עצמו. והמסקנות להלכה בארבע הנקודות המרכזיות נוסחו בתיאום ובשיתוף של מו״ר הגר״מ מאזוז בעצמו שתיקן וליטש הוסיף וגרע כבשלו", כתב הרב אמסלם בעמוד הפייסבוק שלו.

הרב אמסלם ממשיך ותוקף: "עכשיו מה שאדון בניזרי אינו יודע או לא למד, הלכה נפסקת בהתאם לכללי הלכה, עם ידע בעיון התלמוד ולא באסיפת חומרים וציטוטים בלבד, ״עיון״ הוא כלי נרכש, זה אינו העתקות מויקיפדיה או עריכת ספרי קומיקס, לא בדברי ליצנות בשידורי רדיו, לא במסעות ״החזרה בתשובה״ ולא בבתי כלא, אלא בהקדשת שנות נעורים בלימוד לפני רבניו של אדם, ולא בנסיונות לעשות קריירה בדוגמנות".

בסיום הדברים כותב הרב אמסלם: "עם כל זה אשמח לשמוע שיש ״טעויות״ הערות וקושיות ענייניות, כדרכה של תורה. הרי חלק ב' של ״זרע ישראל״ בחלקו הוא תשובות להערות והבהרות כדרכה של תורה, אך אייעץ לו ולמתלהמים, במקום לדבר תכתבו ותעירו ואני בעד, רק תזכרו, ״אם אין דרך ארץ אין תורה״. אגב מי ש״מזדעזע״ מפסיקותיהם של מרנן הרב עוזיאל, או הגר״י משאש, או הגר״מ כהן ורבים כמותם, אז הוא באמת עם הארץ".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל מילה פנינה, אכן בניזרי הינו אדם שטחי מתלהם ומסית כנגד כל מי שלא חושב כמותו,
    ממש עם הארץ גם בחוברת שחיבר על הר הבית וכנראה גם במה שיחבר בעניין הגיורים.

    אשר |
    הגב