אמסלם תוקף את 'יתד': "העלילתון"

בעקבות סדרת הכתבות כנגד הרב אריה שטרן חבר הכנסת חיים אמסלם יוצא במתקפה כנגד יתד נאמן אותו הוא מכנה 'העלילתון' שמסלף דברים

חבר הכנסת לשעבר, חיים אמסלם, תוקף את 'יתד נאמן' בעקבות שרשרת כתבות כנגד הרב אריה שטרן שמעומד לרבנות ירושלים.

אמסלם מכנה את  יתד, "העלילתון הנקרא "יתד נאמן" שגדולי הרבנים האשכנזים בעצמם מצאו לנכון לומר שאסור לקרוא בו אפילו בחול, לפי שכל כולו לשה"ר והשמצות (יעני חרדים) מצא לנכון שוב השבת האחרונה [פרשת עקב] להתנפל על מועמדותו של הרב אריה שטרן לרבה הראשי לירושלים, בעיקר בגלל דבריו המופיעים בראש סיפרי "זרע ישראל", בהם דעתו הברורה שנכתבה בספר הלכה ברורה על התלמוד". 

 לדברי אמסלם: ראשית הרב שטרן צודק לגמרי. ואין שום בעיה עם מי שמקל בגיור, נהפוךהוא הוא עושה כפי דעת רוב בנין ורוב מנין של גדולי ישראל, והדאגה לכלל ישראל ולמנוע התבוללות היא בראש מעייניו, והוא ראוי לאיצטלת רבה של ירושלים..

עוד כתב אמסלם: "ה"יתד" מומחה לסלף ולשקר ולהשמיץ ובנושא הגיור זה עשרות שנים, ואין לי ענין להראות בורותו ושקריו כי הם ידועים ומפורסמים, נכון שישנם רבנים משלהם המחמירים אך רוב הפוסקים אלה שהיה להם אחריות לכלל האומה ולא רק לסקטור הקלו מאוד".

לסיום הוא כותב: זה שרוב העוסקים בנושא כגון לבלרי יתד ואברכים קטנים שלא נתפתחו עיניהם בהוראה בורים ועמי הארץ בנדון, והולכים כסומים בארובה אחריהם, וזה שהמדינה בעקבות הפוליטיקה הארורה הושיבה על השיבר את מי שאינם מתאימים, זו הבעיה של המדינה.

בעיה יותר גדולה של המדינה שהיא מטפחת את משנאיה בבחינת "מהרסייך ומחריבייך"

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עץ=מיזרוחי=אמסלם.
  מצא מין את מינו……

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אמסלם יא חרה אחד גדול, זבל בן זבל בן בנו של זבל, שתבלה כל ימיך על כסא גלגלים, אמן כי"ר

  רוני |
  הגב