אמש (רביעי) התקיימה העליה לקברו של 'אילן חלימי' יהודי אזרח צרפת שעונה ונרצח על ידי מוסלמים על רקע אנטישמי

אמש התקיימה העליה לקברו של אילן חלימי היהודי הצרפתי שעונה ונרצח בצרפת על רקע אנטישמי, בעליה לקברו שהתקיימה בהר המנוחות  הגיע גם ברוך מרזל איש חברון, שאמר כי לא נישכח את אלו שרצחו אותו, ולא את אלו שניסו להסוות זאת בטענות של שוד וכופר, ומניעים כספיים,

אילן חלימי נולד ב-1982 היה יהודי צרפתי שנחטף ב-21 בינואר 2006 על ידי כנופיית מהגרים מוסלמים שהתקראה "הברברים" ועונה למוות במשך כשלושה שבועות, ונרצח  ב- 13 בפברואר 2006. החטיפה והרצח היו על רקע אנטישמי, שהוכחש בתחילה על ידי משטרת צרפת. הרצח ומניעיו היו מקור לסערה ציבורית שהתחוללה בצרפת ודנה בין היתר בתפקיד ילדי המהגרים המוסלמים בחברה הצרפתית.

כשבועיים לאחר הרצחו ב-26 בפברואר נערכה צעדה המונית בפריז בהשתתפות כמאה אלף איש לזכר חלימי ונגד האנטישמיות. בצעדה השתתף גם שר הפנים באותו זמן, ניקולא סרקוזי. אילן חילמי נקבר זמנית בבית הקברות פאנטן בפריז וב-9 בפברואר 2007, כשנה לאחר הרצח, הובא לקבורה בהר המנוחות בירושלים לפי בקשת משפחתו.

בשנת 2009 פורסמה הכרעת הדין במשפטם של המעורבים בפרשה ונגזרו עליהם עונשי מאסר כבדים, שחלקם אף הוחמרו לאחר ערעור. עם זאת, רק ראש הכנופיה, יוסוף פופנה, נידון למאסר עולם, כל השאר קיבלו עונשי מאסר שלא עלו על 20 שנה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.