אמת מה נהדר: אלפים בהילולת הענק של 'כסא רחמים' (וידאו) (תמונות)

למעלה משמונת אלפים איש השתתפו אמש בהילולת הענק של מוסדות ישיבת 'כסא רחמים' בראשותו של מרן ראש הישיבה הגאון הגר"מ מאזוז שליט"א, שהתקיימה בגני התערוכה בת"א בביתן 2 האולם הגדול במזרח התיכון. צפו בתיעוד של הצלם עזרא טרבלסי. {צפו בטקס המלא }

למעלה משמונת אלפים איש השתתפו אמש בהילולת הענק של מוסדות ישיבת 'כסא רחמים' בראשותו של מרן ראש הישיבה הגאון הגר"מ מאזוז שליט"א, שהתקיימה בגני התערוכה בת"א בביתן 2 האולם הגדול במזרח התיכון.

 

באירוע השתתפו למעלה ממאתים רבנים ואישי ציבור, בהם מרן הראש"ל הגר"ש עמאר רבה של ירושלים, הדיין הגאון רבי ציון בוארון, הגאון המקובל הרב דוד בצרי, הגאון הרב מיכה הלוי רבה של פתח תקווה, הגר"י ברדא, הגאון הרב רפאל כהן, ועוד עשרות רבנים ערים דיינים ראשי ישיבות, כ"כ השתתפו באירוע שורה של אישי ציבור, בניהם שר האוצר משה כחלון, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, יו"ר תנועת 'יחד' הרב אליהו ישי, ועוד שרים וח"כ.

 

האירוע המוגדר כההילולא הגדולה בארץ אם לא בעולם היהודי כולו, סביב שולחנות ערוכים כיד המלך, דרש הפקה לוגיסטית ענקית הכוללת אלפי מנות והקמת מערך ארגוני יוצא דופן, עבר בהצלחה גדולה, ואלפי איש ששילמו מאות שקלים בכדי להשתתף באירוע, גדשו את המקום עד אפס מקום, ולקחו חלק בהחזקת מוסדות הישיבה.

צפו בטקס המלא ששודר בשידור חי למעלה מ-5 שעות

את החלק האומנותי של הערב, הרכיבו גלריית זמרים ואמנים מהשורה הראשונה, שליוו את הערב בקטעי שירה ופיוט הזמרים: עוזיה צדוק, יובל טייב, החזן והפייטן ר' דוד שירו, שאול חיון, בני ברדא, יוסי ברדא, ישי טהרני, אלירן דרעי.

 

מרן הראש"ל ורבה של ירושלים הגר"ש עמאר ניצל את המעמד לדבר על גדולתו של מרן ראש הישיבה ואמר: אני רק רוצה לומר כי עוד מעט אנחנו רוצים כולנו משתוקקים לשמוע את דברי מרן, ואני לא רוצה לקחת זמן, רק אני רוצה שתדעו וידע העולם על הזכות שיש לנו שהראש הישיבה נמצא בקרבנו, בתוך הדור שלנו!

 

מרן ראש הישיבה זה הברכה הגדולה והעצומה, שהקים את עולה של תורה והחזיר עטרה ליושנה בעיון האמיתי, בדרך הלימוד הנכון, אני יודע שיש בתוך מקצועותיה של התורה, הרי גם בתוך התורה רבו כמו רבו, מי שאוהב דרשות אוהב את ראש הישיבה בגלל הדרשות המיוחדות שלו, מי שאוהב גימטריות אוהב את הרב בגלל שאין לו אח ורע בכל העולם. ומי שאוהב דקדוק אוהב את ראש הישיבה, שהוא גדול הדור בכל המקצעות האלה, ומי שאוהב קריאה נכונה הוא מתפעל ומשתגע מהרב, אבל גם מי שאוהב ללמוד תלמוד עיינתי עכשיו על ההקדמה הוא מדבר על רבינו הבן איש חי, הוא מגיה בו הביא שני דוגמאות בן אדם עומד ורואה את החכמת המופלאה, חכמת אלוקים בקרבו, וגם בפסיקת הלכה, למרות שהוא מכהן כראש הישיבה להקים גדולים לדורות הבאים, והוא לא ישב כדיין כאופן רשמי, אמנם ישבנו יחד בבית דין לענייני ממונות שנים רבות,  הוא היה שיושב בראשנו, אבל לא עבד בבית דין רשמי, אבל אין רב שיורה כמוהו! אין דיין שיורה כמוה! מי יורה דעה ומי יבין שמועה, בן פורת יוסף.

 

כל רז לא אניס ליה, בכל מקום ובכל דבר שרוצים בכל מקצועות התורה, בכל ידיעותיה של התורה, והכל באמיתות ובענווה, שייף עייל שייף נפיק וגריס באורייתא תדירא ולא מחזיק טיבותה לנפשיה, ולמרות כל היסורים שעובר, ממשיך וממשיך, הקב"ה יאמר די לצרותיו, וירפאו רפואה שלימה, ויחזק אותו,  ויתן לו נחת מכל יוצאי חלציו, שיהיה חזק ובריא אולם, שיוכל להמשיך ללמוד וללמד את כל עם ישראל תורת אלוקים חיים ויזכה לעמוד בראשונה לקבל את פני משיח יחד עם כל עם ישראל.

 

מרכז האירוע היה כמובן משאו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א, שעסק במעלת התורה ושמירת צביונו היהודי של עם ישראל. האירוע הזה, אמר הרב "הוא מפגן התמיכה של עם ישראל בתורה, מראה לבורא עולם את האהבה לתורת ה', אומרים אנחנו אוהבים את התורה" בהקשר לכך קרא מרן לבוגרי הישיבה ותלמידי החכמים לעסוק עוד יותר בהפצת התורה לעם ישראל הצמא לתורה, והכריז כי בע"ה יוקם בע"ה ע"י יו"ר תנועת 'יחד' הרב אליהו ישי, רשת שתרכז הקמת שיעורי תורה בכל רחבי הארץ, לעם ישראל, ובע"ה גם יקבלו תקציבים על כך לחזק את ידם.

 

בין הדברים התייחס הגר"מ מאזוז לסערת שיעורו השבועי שהופסקה ולאחר מכן נאות לחזור למסור את השיעור, ואמר: נוכחתי לדעת כמה העם צמא לתורה, אנחנו התחלנו בעלון בפינה קטנה, הלך וגבר ונישא עד שמדפיסים למעלה ממאה אלף עותקים, כל החוגים קוראים בו, התורה של כולם, בגלל הבריאות שלי אמרתי אני מפסיק, פתאום קיבלתי מכתבים רבים שביקשו להמשיך את שידור השיעור, אז אם אין ברירה אמר הרב, אז נמשיך בע"ה להעביר את השיעור. בין הדברים סיפר הרב בבדיחות את אחד המכתבים שקיבל מילדה בכיתה ג' שכתבה כי כל מוצאי שבת ב'קול ברמה' אני נרדמת יפה עם השיעור, ועכשיו איך אני ירדם?! נו בעייה…

 

נאומו של מרן ראש הישיבה עסק במספר נושאים ביניהם אף בפרשת החייל היורה אלאור עזרייה ואמר כי על פי דין תורה היה צריך לצאת זכאי, וגם אם כשל ועשה טעות, על עינוי דין אכזרי וציבורי כזה היה ראוי לחון אותו, עוד אמר הרב בהקשר לזה כי כל שופט חייב ללמוד לפחות חצי שעה ביום גמרא, בשביל שיהיה לו חשיבה ישרה והוגנת מתוך חוכמתה של התורה.

.

יו"ר יחד הרב אלי ישי בנאומו ביקש מקהל האלפים, שכל אחד מאיתנו כל יום יתפלל לקב"ה שיתמיד בריאותו של מורנו ורבינו מרן ראש הישיבה שליט"א

 

במהלך הערב נמכרו תפילין שהניח מרן ראש הישיבה במכירה פומבית בסכום של 201,000 שקל לטובת החזקת מוסדות הישיבה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. וּמָרְדֳּכַי לֹא יִכְרַע וְלֹא יִשְׁתַּחֲוֶה אבל אלו שאין מפגינים ואינם מוחים נגד השמד והזימה של מדינת השמד, הם מזרע עמלק והמן. הקב"ה כבר יוקיע אותם מתוכנו! תתבישו לכם משכילים.

  רק יהודים כשרים קדושים יראים ושלמים שיש להם דעת עומדים ובוכים על כבודן של בנות ישראל. על כבוד מלכות שמים. אבל אלו לו מוחים על כבוד ד' ית' שמו, לא מזרחיסתים ולא שטיימניסתים (הם מזרע מבני בניו של המן למדו בבני ברק) ועמלקים היינו הך גם לא מפגינים ודו"ק.

  על אלו שאינם מוחים כבר אמרו חז"ל על כבודכם מחיתם ועל כבוד ד' לא מחיתם. והכתיב: ולא תחללו את שם קדשי ? ? ? רק שזה נוגע לקישקע שלהם מפגינים, על חילול שבת לא מפגינים, על מצעד התועיבה הם לא מפגינים, ועל עוד דברים שהחרדים הפגינו בעבר פלג בני ברקי לא מפגינים, גועל נפש.

  המפגינים החרדים פשוט בכלל לא מפחדים מכלום, ולא יפחדו מכלום. רק מהשם יתברך שמו לעד, הם מפחדים ממנו ומקיימים רצונו ומקדשים שם שמים ברבים. והם ימשיכו להפגין בתוקף עד ביאת המשיח שאז יבטל גזירת גיוס השמד והניאוף. וּמָרְדֳּכַי לֹא יִכְרַע וְלֹא יִשְׁתַּחֲוֶה….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב