"אנא השם הושיעה נא" זעק הגר"ש אורבך • תיעוד(וידאו)

בשירת 'ימים' סוחפת קיבלו המוני המשתתפים בעצרת המחאה בבני ברק את פניו של הגר"ש אוירבעך שזעק בדבריו "אנא השם הושיעה נא". צפו בתיעוד

הפלג הירושלמי התכנס אמש בבני ברק לעצרת מחאה בעקבות הפגיעה בגר"א דויטש. אחד מרגעי השיא במעמד היה קבלת הפנים למנהיג הפלג הירושלמי, הגר"ש אוירבעך, שעה שהמוני המשתתפים פצחו בשירת 'ימים סוחפת'. במהלך דבריו התפלל ר' שמואל "אנא השם הושיעה נא" וההמונים חזרו אחריו. צפו בתיעוד
[alooma ref="f8c61d719bbe609afd419d203578845a.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

כזכור, אמש דיווחנו כי אלפי בני אדם בראשות רבנים וראשי ישיבות התכנסו הערב בכיכר הישיבה ברחוב הרב דסלר בבני ברק לעצרת מחאה בעקבות הפגיעה בגאון ר' אשר דויטש מרבני ישיבת פונביז' שעל פי הדיווחים הופל במוצאי שמחת תורה.

זמן רב לפני תחילת העצרת נחסמו לתנועה הרחובות שקרובים לאזור וכוחות רבים של משטרה נפרסו באזור, ציוד רב של הגברה נפרס על פני כל רחוב דסלר כאשר מסכים מעבירים את דברי הרבנים בכיכר הישיבה, וברחוב הרב וסרמן שם התכנסו מאות נשים.

הכינוס נפתח בתפילת מנחה שלפני העמוד ניגש הגאון ר' אליהו ליברמן, שלאחריה ניגש הגה"צ ר' אהרון זאב גרוסברד לאמירת תהילים ברוב עם.

מנחה האירוע היה הרב דוד זיכרמן שהביא את מכתבו של הגאון ר' אהרון שכטר, שהביע את מחאתו על כבוד התורה שחולל בהפלתו של הגר"א דויטש, לאחריו דיבר הגאון ר' דוד מינצר מראשי ישיבת כנסת-יצחק חדרה, ואמר "די לפילוג העם, ולפילוג הישיבות אסור שחלילה המלחמה תהיה בתוך ציבור יראי ה' במקום להתמודד עם הצרות שנוחתות עלינו מבחוץ" אמר הגר"ד.

לאחריו נשא דברים הגאון ר' ברוך שמואל דויטש מראשי ישיבת קול תורה ואחיו של הגר"א, שעמד בדבריו על ביזוי כבוד התורה ובמיוחד על איש כמו אחיו שמימיו לא דיבר על אף איש או כנגד שום רב ואמר "להביע את דעתנו מותר אבל אסור לדבר חלילה נגד מישהו", כשלאחמ"כ דיבר הגאון ר' יעקב ונדרולה מראשי ישיבת גרודנא אשדוד, שדיבר על הרדיפות שמתחוללות נגד ציבור גדול, זריקת אברכים מהכוללים ונידוי של ציבור שלם, אולם עם זאת הוסיף כי הציבור אינו נכנע חלילה לרדיפות, היות שעושים מה שהתורה אומרת.

את הנאום המרכזי נשא הגר"ש אוירבעך ששיבח במילים רבות את הגר"א דויטש, ואמר כי בעת כזאת של הקפות שניות- מוצאי שמחת תורה להפיל ספר תורה זה דבר חמור ביותר, ואמר כי זוכר שנה שנפל ספר תורה בעת שמחת תורה וכולם הצטערו על זה וכל שכן כשנופל ספר תורה חי שזה תלמיד חכם, אנחנו צריכים לראות איך אנחנו יכולים להתחזק בכבוד התורה.

לסיום העצרת אמר ר' דוד זיכרמן כי "הגר"ש אוירבעך אמר לי מספר פעמים, ואמר לי להגיד את זה גם כאן שידינו פרוסות לשלום ואף שידינו שבורה ורצוצה עדיין ידינו לשלום, אותו תורה אנחנו לומדים, אותו תורה אנחנו שומרים, כולנו חרדים די למחלוקות", אמר הרב זיכרמן, שלאחמ"כ הביא את דבר העצרת: "נתאספנו בשביל למנוע ביזוי כבוד התורה ורדיפות של אנשים אשר דעתם אינה שווה לדעתו של האחר, וכי הדבר צריך להיפסק.

בעצרת השתתפו מלבד ראשי ישיבת פונביז' גם הגאון ר' מרדכי גרוס, הגאון ר' צבי פרידמן, הגאון ר' צבי שנקר, הגאון ר' יהודה אריה הרשלר הגאון רבי דב צבי אורדנטליך ורבנים וראשי ישיבות נוספים.
27-IMG_5458

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מעניין שכל גולשי האינטרנט זה אנשים חסרי דעת, שמשום מה נוהגים לעורר מחלוקות ולהאשים בזה את האחרים. יש פה ציבור ענק שאמר לא למחלוקת, אז למה להמציא סיפורים. זכותו של אדם לבחור לו את הדרך, זה לא נקרא מחלוקת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מעניין אם יש אנשים בעלי זיכרון קצר כל כך שיכולים לשכוח את המכתב על הראש ישיבה הפלגאי שרק פיקפק אם לזרוק עץ לקלפי זה כזה מצווה גדולה…
   ואת הדיין שגם הוא מחמת פיקפוק זה נחשב לפלגאי ולא נתנו לעלות לתורה אחרי שכבר קרו לו…

   נ"ב שניהם הורו לבחור עץ כהוראת מרן זצוק"ל ורק אנשיו לא נתנו להם זכות קיום
   וזה רק טיפה מהרבה אבלות שנעשו על יד

   נכס |
   הגב
 2. הבחור שנעצר אתמול ושוחרר טען אתמול לפני חוקרי המשטרה בתוקף, כי כשנכנס בבוקר יום ו' לביתו של ר' אשר דוייטש להתנצל על שהיה שיכור ושתוי בשמחת החג ואולי הוא זה שגרם בשגגה להתקלות של הרב עם האופניים, השיב לו הרב דוייטש כך: "אתה לא צריך להתנצל, אני נפלתי בגלל האופניים ולא בגללך".

  והנה עוברים ימים אחדים ור' אשר דוייטש מחליט לשנות את גרסתו (מי לחץ עליו?…) לסיפור חדש ומשודרג וללכת "למסור" למשטרה ("רגש לאומי"…) בחור חף מפשע שנחשף בפניו עם שמו המלא רק כדי לבקש סליחה לפנים משורת הדין, על דברים שלא היו ולא נבראו.

  הבחור ששוחרר ביקש מהמשטרה לקיים עימות פנים אל פנים עם הרב דוייטש בנוכחות החוקרים כדי להוכיח למשטרה מיהו השקרן! כמ"כ הוא הפנה את המשטרה לעד נוסף שנכנס עמו יחד לבית הרב דוייטש כדי שיאשר אף הוא את הודאתו בתום לב ובמשיח לפי תומו של הרב דוייטש בטרם זה החליט לשנות את הסיפור לצורך פוליטי מפלגתי.

  לא עת לחשות מהחילול ה' הנורא שייצא לציבור בני התורה כולם כאשר תתברר גודל העלילה השפלה הזו!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כל השמאל דוחה(המכה והרודפת) של מרן בעל האבי עזרי זצוק"ל גינו את הרדיפות ופרשו ידם לשלום…

  מעניין אם יש אנשים בעלי זיכרון קצר כל כך שיכולים לשכוח את המכתב על הראש ישיבה הפלגאי שרק פיקפק אם לזרוק עץ לקלפי זה כזה מצווה גדולה…
  ואת הדיין שגם הוא מחמת פיקפוק זה נחשב לפלגאי ולא נתנו לעלות לתורה אחרי שכבר קרו לו…

  נ"ב שניהם הורו לבחור עץ כהוראת מרן זצוק"ל ורק אנשיו לא נתנו להם זכות קיום
  וזה רק טיפה מהרבה אבלות שנעשו על ידם

  נכס |
  הגב