אנונימוס :מתקפת סייבר על ישראל ב7 לאפריל

תקיפות סייבר נגד תשתיות האינטרנט של המדינה{מלחמה}

מתקפת ה-7 לאפריל של אנונימוס אינה חדשה ,בפעם הראשונה היא החלה בשנת 2013, ההתקפה תבוצע תחת הכותרת של מחאה :"התנהגותה התוקפנית של ישראל כלפי הפלסטינים" כך לדברי אנונימוס.

"בנק המטרות של אנונימוס הינו ע"פ רוב :תקיפות סייבר נגד תשתיות האינטרנט של המדינה, פלטפורמות מדיה חברתית רשמיות של המדינה, ואתרי אינטרנט ממשלתיים, ציבוריים ועסקיים.

מרבית המתקפות מבוססות על מניעת שירות של אתרי אינטרנט או השחתה של אתרים, אך במהלך יום המתקפה פעמים רבות מפרסמות קבוצות ההאקרים פרטים מתוך מאגרי מידע שהם פרצו אליהם קודם ליום המתקפה – דוגמת: כתובות אימייל, מספרי כרטיסי אשראי, ועוד. על פי רוב, המתקפות נהדפו בעבר בהצלחה, והן התגלו כבעלות רמת מורכבות נמוכה יחסית, ומידת השפעתן על פעילות האינטרנט בישראל הייתה נמוכה ביותר.

מומחית הסייבר גרוסמן אומרת כי :"המתקפה השנה חלה ביום שישי, והמשמעות היא שארגונים נמצאים בחופשת סוף השבוע שלהם. למרות ההצלחה הדלה של המתקפות בשנים קודמות, יש לקחת בחשבון שהמתקפות על פי רוב התבצעו בימי עבודה רגילים, כאשר האנשים והמערכות פועלים בצורה מלאה, ומקיימים מוכנות מלאה להתמודד עם המתקפה. האפקט של סוף השבוע יכול לסדוק במוכנות של ארגונים למתקפה, והדבר מחייב היערכות מראש שתאפשר התמודדות טובה ובלימה שלה".

עוד הוסיפה ופרטה את רשימת המטרות של אירגון אנונימוס : "רשימת המטרות שמפיצים התוקפים ברשתות החברתיות כוללת בעיקר אתרי אינטרנט של גופים ממשלתיים – משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, מערכת הביטחון – כולל אתר צה"ל ומשטרת ישראל, גופי מדיה מובילים – בהם וואלה, YNET וספורט 5, מוסדות להשכלה גבוהה, ועוד".

לבי ההכנות שכדאי לבצע עד ל 7 באפריל אומרת גרוסמן :"כדאי להתכונן למתקפה כהלכה ולהיערך לה בצורה נכונה ורצינית, ולהיות מוכנים גם להפתעות מצידם של ההאקרים", "אך באותה עת רצוי להכניס את המתקפה לפרופורציה ולקונטקסט של ניסיון העבר, המלמד שהן לא הצליחו להתרומם, וגם בשיאן מערכי ההגנה הארגוניים הצליחו להדוף אותן, והפגיעה הייתה שולית ומינימאלית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.