"אנו מודים לממשלת הונגריה על מלחמתה באנטישמיות"

סגן יו"ר הכנסת ח"כ הרב ישראל אייכלר לשגריר הונגריה לוונטה בנקו:"אנו מודים לממשלת הונגריה על מלחמתה באנטישמיות"

השגריר ההונגרי החדש מר לוונטה בנקו הגיע לפגישת עם היכרות בלשכת סגן יו"ר הכנסת ח"כ הרב ישראל אייכלרהמכהן כיו"ר קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל-הונגריהוהציג בפניו את פעילות ממשלת אורבן נגד גילויי אנטישמיות במדינה.
השגריר ההונגרי סיפר לח"כ הרב אייכלר כי בזכות הפעילות של ממשלתו "יהודים בהונגריה מרגישים בטוח ללכת ברחוב בלבוש יהודי גאה, הרבה יותר ממדינות אירופה אחרות." השגריר הוסיף כי "בעקבות המאבק המוצלח באנטישמיות אנו רואים פריחה של הקהילות היהודיות בהונגריה ושל התרבות היהודית ההונגרית המסורתית והוותיקה. התופעה הזו היא לשמחתם של אזרחי המדינה ומשמשת תעודת כבוד לממשל ההונגרי."

ח"כ הרב אייכלר הודה לשגריר והזכיר את החשש מהפלגה האנטישמית בהונגריה וביקש להעביר את ברכותיו לראש הממשלה ההונגרי שנאבק בה כבר כמה שנים להגןעל חייהם של היהודים בהונגריה. מאמצים שאכן נושאים פירות ומובילים את הונגריה אל קדמת הבמה האירופאית בכל מה שקשור למאבק באנטישמיות ביבשת.

ח"כ הרב אייכלר הזכיר שוב את עניין שימור בתי הקברות היהודיים במדינה: "דיברתי על כך בעבר עם ראש הממשלה אורבן והוא אכן הקצה לכך משאבים, אבל חובה להזכיר זאת שוב ושוב: יש עוד בתי קברות שצריך לשמר ולדאוג לקיומם."

כמו"כ העלה על נס את חשיבותה של הונגריה בוועידת וישיגראד המשמשת אי של שפיות בלב הצביעות האירופאית. "הונגריה מובילה את הוועידה יחד עם מדינות נוספות באירופה כמו פולין צ'כיה וסלובקיה" ציין ח"כ הרב אייכלר והוסיף כי "בכך מחזקת הונגריה את האגף האירופאי שיש לו מבט הוגן וראייה נכונה של המציאות המזרח תיכונית". הוא הזכיר רשמים מביקור ראש הממשלה נתניהו בבודפשט, בו השתתף ואף נפגש עם ראש הממשלה ההונגרי ושריו איתם שוחחו על כל העניינים החשובים לעם היהודי ולמדינת ישראל. "מאז נוצר כר הנרחב לשיתוף פעולה הדדי". השגריר אמר כי הוא זוכר לטובה את הביקור ואף השתתף אז בסעודה המשותפת שנערכה לכבוד המשלחת הישראלית.

בסיום הפגישה בירך ח"כ הרב אייכלר את השגריר ההונגרי החדש להצלחה בתפקידו. השגריר הודה לח"כ הרב אייכלר על הקשר הישראלי הונגרי והביע תקווה להמשך שיתוף פעולה פורה לטובת יוצאי הונגריה בישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.