"אנו ערוכים להשתמש בנשק גרעיני בכל זמן"

בפיונגיאנג מתפארים היום (שלישי) ומודים שתכנית הגרעין מתקדמת במהירות ומאיימים על המערב.

"כל מתקני הגרעין במתחם יונגביון, כולל המתקן להעשרת אורניום, שופצו והחלו לפעול באופן סדיר",

בצל הפעילות בכור הגרעין המרכזי בצפון קוריאה – בפיונגיאנג מתפארים היום (שלישי) ומודים שתכנית הגרעין מתקדמת במהירות ומאיימים על המערב.

 

 

"כל מתקני הגרעין במתחם יונגביון, כולל המתקן להעשרת אורניום, שופצו והחלו לפעול באופן סדיר", דיווחה סוכנות הידיעות המקומית KCNA מפי ראש הסוכנות האטומית במדינה. "הכנסנו חידושים שיוצרו כדי לשפר את הנשק הגרעיני – הן באיכות והן בכמות – בהתאם למצב".

 

 

"אם ארצות הברית או כוחות אויב אחרים יתמידו במדיניותם הפזיזה והעוינת נגד צפון קוריאה, אנו ערוכים להתמודד באמצעות נשק גרעיני בכל זמן", צוטט הבכיר.

יש לציין כי מדובר בהצהרה רשמית ראשונה על הפעילות בכור מאז אפריל 2013, אז הודיעה פיונגיאנג על חידוש הפעילות בכל כורי הגרעין המדינה.

יוזכר כי ב-2007 נחתם הסכם בין צפון קוריאה לבין ארצות הברית, סין, דרום קוריאה, יפן ורוסיה, שם נסגר הכור הגרעיני ביונגביון בתמורה לתמריצים כלכליים.

"הבחנו בפעולות של שיפוץ ובנייה במספר מוקדים בתוך המתחם", אמר בשבוע שעבר יושב ראש סבא"א יוקיה אמאנו. "הממצאים תואמים את ההצהרות האחרונות של צפון קוריאה". תצלומי לוויין עדכניים מעידים על חידוש הפעילות בשני אזורים במתחם – בכור הראשי ובמעבדה שבה ממירים דלק משומש לדלק לנשק גרעיני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.