במשמרת הקודש נערכים למונדיאל: "בחורים שיראו כדורגל יסולקו"

כמה שעות לפני שריקת הפתיחה למשחקי המונדיאל שיערכו בארץ הסמבה ברזיל, הרב מרדכי בלוי מתריע כי עסקני משמרת הקודש יפטרלו בקיוסקים וילשינו על הבחורים שרואים כדורגל

כמה שעות לפני שריקת הפתיחה למשחקי המונדיאל שיערכו בארץ הסמבה ברזיל, גם במשמרת הצניעות מתכוננים למגר את תופעת בחורי הישיבות שרואים כדורגל בריש גלי, ובכך מביאים לחילול השם.

יו"ר משמרת הקודש והחינוך הרב מרדכי בלוי התייחס בשיחה ל'וואלה'  ואמר כי עסקנים חרדים הולכים להילחם בתופעה הנלוזה, "הטלוויזיה היא כלי טמא ומשוקץ ויש בה את שלושת העבירות הכי חמורות בתורה. מה עושה  בחור ישיבה כשיש פרסומות? הוא מדבר על ר' שמעון שאקפ?..

לטעתנ הרב  בלוי, "יש כמה עסקנים שיעברו עם אופנוע  ויצלמו את הבחורים, אותם עסקנים  מעבירים לצוות הישיבה את התמונות , הבחור שיתפס יסולק מהישיבה ".

הרב בלוי מסכם כי:  "בחור שתמונה שלו כזו תופץ יהיה לו גם קשה בשידוכים. בחורה חרדית רוצה בחור נורמטיבי ובחור כזה הוא לא נורמטיבי".

 אולם בקרב בחורי ישיבות התופעה הנלוזה די נפוצה, אם כי מינורית, במקרים רבים הורי הבחורות החרדיות משלמים הון עתק לדירה עבור 'המתמיד' שהינו בכלל חובב ספורט מושבע.

הרב שלמה אבינר התייחס לשאלה האם אירוע המונדיאל הוא בעל ערך עבור אומות העולם. לדברי הרב אבינר אומות העולם שבמקום להילחם זו בזו, הם מתאחדות סביב משחק מהנה ובלתי מזיק, אומות העולם צבועים, ידידות אמיתית זה לעזור זה לתמוך ולכבד.

הם רצים - פלאש 90
הם רצים – פלאש 90

ולא רק רבנים ציונים, גם רבנים חרדים יצאו כנגד משחקי הספורט.  הצדיק המנוח  הגר"ח סרנא  זצ"ל שכהן כראש ישיבת חברון גאולה, סיפר לתלמידי הישיבה, כי במונדיאל הקודם הוא יצא לגייס כספים בארגנטינה. כמידי יום הוא התפלל במניין הותיקין, באחד מן הימים המתפללים לא הגיעו לבית הכנסת, ראש הישיבה המתין שעה שלימה, לאחר מכן הגיעו ראשוני המתפללים, אותם שאל לפשר האיחור. המתפללים השיבו: "הבוקר היה משחק של ארגנטיניה",הגר"ח סרנא קימט את מצחו והחל ללעוג על עבודת האלילים.

גם הגר"ד לאו יצא השנה כנגד שחקני כדורסל זרים המשחקים בישראל. לאו-בעיבוד את הדברים אמר במהלך שיחה עם בחורי ישיבת "בית מתתיהו" שבו ניסה להסביר כיצד נתפשים בני ישיבות בציבור הרחב כשהם צופים במשחקי כדורסל בקיוסקים ברחוב. "יש ימי חמישי בערבים מסוימים בחורף, שיש בהם איזשהו מסך עם צבעים עליו ויש הרבה צופים מסביב", מתאר הרב "זה ציבור שחלקם עם כובע וחליפה, חלקם רק עם חולצה, אבל אצל רובם הציציות בחוץ והכיפה שחורה". הרב, סיפר כי משגיחי הכשרות במודיעין, "מתביישים להיכנס לשם בשעות האלו", לכאורה בשל המשחקים המשודרים בטלוויזיה. "אני אומר להם", אמר  הרב  "מאי נפקא מינה, אם הכושים שמשלמים להם בתל אביב מנצחים את הכושים שמשלמים להם ביוון". עסקנים חרדים שבים וקוראים לבני הישיבות שלא לבוא ולצפות במשחקי הכדורגל בשל חילול השם, "דווקא עכשיו שעולם התורה בסכנה, אנו מצפים מהבחורים שיחשבו על הנזק שהם גורמים", אומר אחד העסקנים ל'קוקר' .

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עזבו אתכם ,כמה דולרים למוטקה בלוי והעסק מסודר. בשביל מה הוא פתח את משמרת הקודש והטרור..?"???

  דודו |
  הגב
 2. מרדכי בלוי -קלדרון

  לפני תקופה היו כמה בחורי ישיבות בכנסת ביציע וח"כ רות קלדרון (המשכילה האמיתית שונאת החרדים) התחילה לנבוח שזה חילול השם
  ומי הצטרף לנביחות??
  כמובן מרדכי בלוי-קלדרון

  מרדכי בלוי-קלדרון |
  הגב
 3. תשמר על קדושת השבת והצניעות שאתה נותן כשרות הבריכות שחיה הם שורש הבעיה אבל שמדובר בכסף הכל טוב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. בחו״ל אין רבנים שנגד ספורט להיפך הם מעודדים אותו
  בחורי הישיבות בין הסדרים משחקים כדורסל וכו״
  בארץ הבעיה היא שמציבים חומות ללא הסברה..!!
  אינטרנט אסור!!
  למה???
  למה לא מדברים על זה בצורה יותר פתוחה בישיבות?? 
  אין מה לעשות..! רוב הציבור מחזיק אינטרנט או יש לו גישה כזאת או אחרת
  אז למה אין הסברה, התמודדות
  כשמציבים חומות הכל נראה ירוק מעבר..
  כשהאיסור הוא לא גורף ועם חינוך נכון המימדים של התופעה היו קטנים באחוזים גדולים..!!!
  כדורגל אסור.
  למה?
  כי זה תרבות יוון.
  ואז?
  הם בהמות.
  יש רבנים שמסבירים יותר אבל בציבור הרחב חסר ידע
  בחור ישיבה שנופל באינטרנט פי אלף קשה לו לצאת מזה אח״כ, כי הוא מיואש, הוא יודע שהוא חצה את כל הגבולות. שהוא נכנס לאש. שאין דרך חזרה וכו
  שה׳ יעזור ושמה שנכון ייעשה!
  וכל הדרדרים בציבורינו שמחפשים רק אקשן על בסיס לשם שמים ימצאו את דרכם חזרה לתלם או החוצה מהמגזר..
  שאילתא:
  אם נשים על המשקל תמונות נשים באתר
  או צפייה במשחק כדורגל
  מה חמור יותר?

  עיר מקלט |
  הגב
 5. הרב פנחס שיינברג זצל היה ידוע כמתעניין גדול בספורט במיוחד בייסבול אמריקאי ! אז כל רב והדעות שלו ואתם תעשו מה שאתם רוצים תמיד ימצא רב שיסכים אתכם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב