"אנחנו הולכים להתניע מחדש את הרפורמה בחברת החשמל"

הדברים נאמרו בישיבת התנעה בנוגע לרפורמה בחברת החשמל. השר שטייניץ הוסיף: "אספקת חשמל אמינה ויעילה היא תנאי הכרחי ובסיסי לכל מדינה מודרנית ולכל כלכלה מודרנית

שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ, כינס השבוע במשרדו ישיבת התנעה בנוגע לרפורמה בחברת החשמל. בישיבה נכחו סגן שר האוצר, יצחק כהן, יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל, מנכ"ל חברת החשמל, עופר בלוך, יו"ר ועוד עובדי החברה, מיקו צרפתי, מנהל מינהל החשמל, יהודה ניב, סמנכ"ל הרגולציה ברשות החשמל, נורית גל וגורמי מקצוע נוספים ממשרדי האוצר והאנרגיה.

בפתח הישיבה אמר השר שטייניץ: אנחנו הולכים להתניע מחדש את הרפורמה בחברת החשמל. זו רפורמה חשובה למדינת ישראל ולאזרחיה, וחשובה לחברת החשמל ולעובדיה. אחרי 20 שנה של עיכובים, בהן היעד לא הושג בעבר, יש לנו את הרצון ואת הנחישות להתחיל לקדמה. זה לא פשוט, והדרך לא קלה, אך אנחנו כאן יחד מוכנים להשיג את היעד – רפורמה מקיפה. אנחנו צריכים להחליט איך אנחנו רואים את משק החשמל עשרות שנים קדימה, וכיצד מובילים שיפור והתייעלות. אספקת חשמל אמינה ויעילה היא תנאי הכרחי ובסיסי לכל מדינה מודרנית ולכל כלכלה מודרנית. אני מברך על תחילתו של שיתוף פעולה של כל הגורמים לקידום רפורמה, שעם ישראל ומדינת ישראל מייחלים לה.

סגן שר האוצר, יצחק כהן, אמר, כי הוא שליחו של שר האוצר בנושא זה, וישלב ידיים עם שר האנרגיה לטובת המהלך. אנחנו צריכים להסתכל עם מבט לעתיד, וחייבים לקחת בחשבון את התמורות במשחק החשמל בשנים האחרונות.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: חייבים רפורמה, אי אפשר להמשיך במצב הזה. נכון שזו מלאכה קשה, אבל נשב כל הצדדים ונסיים זאת במהירות האפשרית. גם וועד העובדים רוצה ברפורמה. חייבים לייצר הון כדי להכניס לחברה. מדינת ישראל חייבת חברת חשמל חזקה. סוכם כי מנכל משרד האנרגיה שאול מרידור ומנכל משרד האוצר שי באבד יובילו את העבודה המשותפת מול כלל גורמי הממשלה ומול חברת החשמל ועובדיה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.