אנחנו לא יוצאים לפעמים מהכלים? מירי גפן על שרה נתניהו

אין צורך במכונת אמת בשביל להודות בהרמת קול שתפסה אותנו אי פעם. גם אנחנו צועקים. אז מה ההבדל בינינו לבין אשת ראש הממשלה? • טור

בימים אחרונים מתמודדת גברת שרה נתניהו עם טבעת חנק של גיהוקים. העולם מרבה לדון בה.

מחול ברבורים אכזרי וסוער מתנהל אודות צעקותיה, מרקד בצהובונים ומדביק במחלת הפטפטת את תושבי המדינה.

טבעו של עולם זה מידת הרכילות. וקל יותר לרכל על השני מאשר לרכל על עצמנו.

במפגש נשים שנכחתי בו השבוע, הוגשה כמנה עיקרית מנת צעקותיה של שרה נתניהו. נו שויין, איך לא? מנת גורמה של צעקות מוגשת ב-70 פנים.

המעניין היה, שהשיח הזה קילף שכבות "בצל" מהעטיפות העוטפות את ההתמודדות היומיומית של הכלל והביאה ווידוי אמיץ מפי הנשים, שהרי מי לא צועק לפעמים? חסר דברים בלתי צפויים או צפויים בעליל שמסוגלים להוציא גם את השלווה מדעתה? תדמיינו כוס פטל נשפכת על הרצפה לאחר כשסיימנו לצחצח רצפות ולקנח בפוליש.

אין צורך במכונת אמת בשביל להודות בהרמת קול שתפסה אותנו אי פעם במסלול מירוץ החיים.

הפניית האצבע מלכתחילה מהווה ליטוף תמיכה בגברת הראשונה. שכן לכל אדם יש רגע בחיים שבו מותר לו לצאת קצת משלוות נפשו הנורמטיבית. המעניין ששרה נתניהו גרמה לשיח הנשי להודות באמת של כולנו ולהסיר את האגו הנשי ממקומו.

הצעקתה? האם לא שמעתי הבוקר את צעקותיה של שכנתי מהקיר המקביל למעוני? או ששכחנו שהרמנו קול על הילד כשמיהרת בבוקר לעבודה ובדיוק ילדך בחר "להוציאך מדעתך"? מה אכפת לנו כל כך בצעקותיה עד כדי כך שזה הפך לרב שיח?

האצבע מופנית לבחירתה האישית בכך שדחפה עצמה להשליט דעותיה כאשת ראש ממשלה. דעותיה בעלות השלכות על דיעותיו של ביבי בניהול מדינתנו זה זורם בצינור ישיר ומקשר של ראש ממשלתנו ביבי נתניהו.

לדעותיה השתלטניות יש במה, וזה מה שסלל שביל ישיר לבמת הריכולים הציבורית.

אי שליטה עצמית של גברת נתניהו על עצמה עלולה להוביל לדיעה מדורדרת בניהול כושל של מדינה כל עוד דעותיה בעלות השפעה על הנושאים השונים. התפקיד מחייב, פסיק נקודה.

אדם יכול לעטוף עצמו בעטיפה חיצונית של ג'קטים מחויטים כאלו ואחרים אך ניכר יותר בין היתר בכיסו, כוסו ובמקרה דנן בכעסו.

אינן דומות "צעקותינו" לצעקתה.

ישנם ימים ללא מרגוע. צועק מי שצועק אחרון.

בתפילה כללית, שנצליח לראות במעלת חברנו יותר מחסרונו ושיהא יום של שלווה לכולנו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.