"אנחנו נגיב בעוצמה הנדרשת -עד אשר השקט יושב"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נפגש עם השליח המיוחד של האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב ודן עימו על ההסלמה ברצועת עזה.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נפגש היום (ד') עם השליח המיוחד של האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב ודן עימו על ההסלמה ברצועת עזה.

ריבלין הציג בפניו את ההסלמה הביטחונית. "במהלך הלילה נורו מעזה טילים, שרק בזכות תושייתה ומהירות תגובתה של אם המשפחה, לא גבו את חיי ילדיה וחיי אזרחינו. אנשים, נשים, תינוקות – כולם העבירו את הלילה תחת מחסה. מדינת ישראל לא תעמוד מנגד בזמן שאזרחיה מצויים תחת מתקפה, ואת זאת על העולם לדעת. אנחנו נגיב, ובעוצמה הנדרשת, עד אשר השקט יושב".

"כל עוד חמאס שולט ברצועה הוא הנושא באחריות לכל מתקפה כנגד ישראל. חמאס ממשיך להחזיק את אזרחי הרצועה כבני ערובה וממיט חורבן ואסון על תושביה. כל עוד הירי וההתגרות נמשכים, לא קיים סיכוי להקלה על סבלם של אזרחי עזה", אמר הנשיא.

מלאדנוב ציין בתגובה כי "24 השעות האחרונות היו מורכבות במיוחד. הרקטות שנורו לעבר באר שבע, הן הסלמה מסוכנת וחמורה של המצב. הירי תואם לתבנית של פרובוקציות שמבקשות להביא את ישראל ועזה לעימות מדמם נוסף".

"זו אחריותנו ותפקידנו לעשות הכל בכדי למנוע עימות כזה. ברצוני להבהיר שבשלושת החודשים האחרונים עבדנו עם כל הצדדים המעורבים עם ממשלת ישראל, עם הרשות הפלסטינית, עם השחקנים האזוריים, ובמיוחד עם מצרים והקהילה הבינלאומית. ברצוננו להשיג שלוש מטרות: ראשית ומעל הכל למנוע מלחמה שתהיה הרסנית כלפי תושבי עזה וכלפי הישראלים החיים לאורך הגבול. שנית, להקל על מצבם הקשה של תושבי עזה החיים בתנאים נוראיים, ומטרה שלישית, לתמוך במאמץ המשותף שלנו עם מצרים להשיב את הרשות הפלסטינית לשליטה בעזה. זוהי הדרך היחידה להתקדם. עלינו לראות פעולות הרגעה ברורות של כל הצדדים, אחרת התוצאה תהיה הרת אסון עבור כולם", אמר מלאדנוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.