"אנחנו רודפים את הרוצחים, הם מנציחים"

בפתח ישיבת הממשלה השבועית התייחס נתניהו לפשעי השנאה האחרונים וביקש לחדד את ההבדל בין ישראל לשכניה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה השבועית לאירועים החמורים שהתרחשו בסוף השבוע: "בימים האחרונים היינו עדים לשני פשעים מתועבים. המדיניות שלנו כלפי פשעים כאלה היא אפס סובלנות. הנחיתי את גורמי הביטחון והאכיפה לפעול בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותם כדי לתפוס את הרוצחים ולמצות את הדין עם הדוקר ועם השורפים. אנחנו נחושים להיאבק בתקיפות בתופעות של שנאה, קנאות וטרור מכל צד שהוא. המאבק בתופעות הללו מאחד את כולנו, זה איננו מאבק של מחנה זה או אחר – זה עניין של אנושיות בסיסית, שהיא יסוד הערכים היהודיים שאנו פועלים לאורם".

נתניהו ביקש לחדד את ההבדלים בין המדיניות הישראלית לזו הפלסטינית"אני זוכר כילד, כשהייתי מבקר את מורהו הדגול של אבי, הפרופסור יוסף קלאוזנר, מגדולי ההיסטוריונים שקמו לעם ישראל בזמן החדש, ומעל דלת ביתו, כשהייתי מבקר אותו בשבתות, היו חקוקות שתי מלים: 'יהדות' ו'אנושיות' – הן משולבות זו בזו, הן תומכות זו בזו, וזה מה שמבדיל אותנו משכנינו.

"אנחנו מוקיעים ומגנים את הרוצחים הללו, אנחנו רודפים אותם עד תום, הם קוראים כיכרות על שם רוצחי הילדים – ואת ההבדל הזה אי אפשר לטשטש ואי אפשר להבליע. חשוב לומר אותו באותה עת שאנחנו מוקיעים ומתלכדים נגד הפושעים בקרב עמנו", סיים רה"מ את דבריו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.