אנטישמיות באו"ם: "ישראל = גרמניה הנאצית"

בגל"צ נחשף הבוקר כי שגריר ישראל באו"ם דורש לפתוח בחקירה נגד רימה חלף, בכירה בארגון, בשל התבטאויות אנטישמיות שהשמיעה

שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, נפגש השבוע עם ראש משרד הביקורת בארגון האומות המאוחדות, כרמן לפוינט, על מנת למסור לה דרישה לפתיחת חקירה באו"ם על התנהלותה של ראש ארגון ESCWA (המועצה של מדינות מערב אסיה לנושאי כלכלה, חברה ופיתוח), רימה חלף. במסמך, פרושאור קורא להעמיד את חלף לדין משמעתי – כך נחשף הבוקר בגל"צ.

ע"פ הפרסום של הכתבת המדינית של התחנה, אילאיל שחר, חלף – שכבר הסתבכה בעבר באמירות בעיתיות – שבה ובטאה אמירות פרובוקטיביות כנגד ישראל. חלף גיבתה את המשט שהיה אמור להגיע לחופי עזה בחודש יוני, וטענה כי מדובר בצעד לגיטימי, תוך שהיא עורכת השוואה בין התגובה הישראלית לפעולת טרור: "התגובה הישראלית למשט היא כמעשי חטיפה פיראטיים אלימים בים, באוויר וביבשה, שהעולם לא מהסס להגדירם כטרור".

באירוע אחר שהתקיים במטה האו"ם בניו יורק, היא ציינה ש"פעילויות טרור מהוות מלחמה למען צדק". חלף הויפה: "בפלסטין, השאננות הבינלאומית לא רק התירה לכיבוש הישראלי להוסיף ולכתוש במשך חצי מאה, אלא גם הפיצה יציבות באזור", אמרה חלף בנאום שנשאה ביולי בדיון באו"ם, "הדבר שחק את האמון בצדק הגלובלי ודחק כמה אנשים לקחת את הצדק לידיהם".

במסמך שמסר לפוינט כתב פרושאור: "אמירותיה של חלף רוויות אנטישמיות, ולא ייתכן כי דברים מסוג זה יאמרו על ידי נושאת תפקיד בכיר באו"ם ובחסותו". פרושאור הוסיף כי "לא נשתוק כאשר דמויות בכירות בארגון, שאמורות להוות דוגמה אישית, מובילות תופעות כאלה במקום להוקיע אותן".

הדרישה הישראלית לחקירה תבחן בימים הקרובים ובעוד כמה שבועות יחליט ארגון הביקורת של האו"ם כיצד להגיב לבקשה.

כזכור, בשנה שעברה, פרושאור קרא למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, לפטר את חלף, לאחר שזו יצרה השוואה משתמעת בין ישראל לגרמניה הנאצית והאשימה את ישראל בכל בעיות העולם הערבי בתחום הפיתוח. הפרשה הסתיימה בשיחה שניהל המזכ"ל עם חלף, אך היא נשארה לכהן בתפקידה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.