אנטישמיות באומן: צבע אדום וראש של חזיר בציונו של רבי נחמן

פוגרום בקבר רבי נחמן: בשעות הלילה הגיעו אלמונים לציונו של רבי נחמן באומן שפכו צבע אדום והניחו ראש של חזיר בציונו של רבי נחמן באומן . תגובות סוערות במערכת הפוליטית

פוגרום באומן: בשעות הלילה הגיעו אלמונים לציונו של רבי נחמן באומן, התיזו גז מדמיע לעבר המתפללים, שפכו צבע אדום והניחו ראש של חזיר בציונו של רבי נחמן באומן שבאוקראינה.

מתפללי הציון הזדעזעו לגלות את את הונדליזם שנעשה בתוככי הציון הקדוש, כאשר ראש של חזיר הונח על הציון הקדוש.

"מדובר בתקרית חמורה שלא נעבור עליה בשתיקה", אומרים המתפללים בתגובה ראשונית ל'קוקר'.
המשטרה המקומית הגיעה לזירה וחוקרת את נסיבות האירוע.

תגובות סוערות במערכת הפוליטית

שר הבריאות יעקב ליצמן: חילול ציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זי"ע באומן מחייב גינוי והוקאה. זהו מקרה אנטישמי חמור ומזעזע, שדורש התערבות מיידית של שלטונות אוקראינה כדי לחקור ולמצות הדין עם הפורעים. השר ליצמן הדגיש כי המקרה הנורא מצטרף לחילול בית הכנסת בערד בשעת התפילה, וקורא לעשות כל פעולה שמעשים נפשעים אלו של פגיעה בקדושת מקומות קדושים יוקעו לדראון.

 

 

השר  דרעי על הפוגרום באומן:״הזדעזעתי עד עמקי נפשי לשמוע על החילול הנורא והברברי שנעשה הלילה בציון הקדוש של רבי נחמן באומן. אפנה היום לנשיא אוקראינה לפעול במהירות נגד הפורעים ולהגביר את השמירה במקום״.

 

סגן השר מאיר פרוש, שוחח עם שגריר ישראל באוקראינה,  מר אלי בלוצרקובסקי, וביקש ממנו למסור לראש הממשלה שם, את הזעזוע של כל חלקי העם בישראל, עקב המעשה החמור, האנטישמי והנפשע על ציונו הקדוש של רבי נחמן זי"ע באומן.
צילום: ברסלב לייב

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אחרי כל ההתעללויות ששוליים מברסלב מתעללים בהם אין פלא שזה קורה.

    יאיר |
    הגב