לפיד: "אני מאמין באלוקים אבי לא"

פוזל לציבור המסורתי: לפיד התייחס בראיון לגלובס לטקס הפרשת חלה שאשתו השתתפה בו ואמר כי "זה פמיניסטי. זה טקס פמיניסטי יהודי שאני ממליץ לכל אחת, מתבלבלים ביני לבין אבי. מבחינת אבי אין אלוקים. מבחינתי כן יש אלוקים. היו לנו ריבים על זה. אני יהודי – איני דתי, וגם על גיוס החרדים.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מבושם מהסקרים שמעניקים לו 18 מנדטים  וממשיך לחתוך ימינה ולפזול לעבר הציבור המסורתי ימני.

בראיון לגלובס התייחס לפיד לכך שחתך ימינה ואמר "למדנו שהשמאל לא ינצח בחירות בישראל בעשרים שנה הקרובות. רואים את זה דמוגרפית, לפי גילאים ודעות. כל שנה מתים אנשים שמאמינים בדעות שמאל ונולדים אנשים עם דעות ימין ומרכז. אנשים רואים שדוקרים אותם בסכינים ורואים את הטירוף של העולם מסביבנו, והמספרים אומרים שהשמאל לא ינצח פה בחירות. המרכז כן. או מכוונים לשם. איש לא יכול למכור אותי כשמאלני, אבא שלי היה איש של בגין".

 

לפיד אמר על הפזילה שלו לחרדים, כי "זה סיפור עיתונאי נפלא. אני אומר לחרדים דבר אחד – איני חוזר בי ממילה אחת. הייתי היחיד שדיבר נגד מינוי דרעי לשר הפנים והגשתי עתירה לבג"צ נגד ביטול השוויון בנטל ועוד. אבל אני כן אומר שטעיתי בטונים. ניהלתי את זה כדיון מעמדה של כוח. זה לא היה טוב. למדתי. אין להטיל האשמות ויש לקחת אחריות. ניהלתי זאת לא טוב. בטונים. רציתי לאחד את העם ובפועל פיצלתי".

 

לפיד התייחס לטקס הפרשת חלה שאשתו השתתפה בו ואמר כי "זה פמיניסטי. זה טקס פמיניסטי יהודי שאני ממליץ לכל אחת, מתבלבלים ביני לבין אבי. מבחינת אבי אין אלוקים. מבחינתי כן יש אלוקים. היו לנו ריבים על זה. אני יהודי – איני דתי, איני שומר שבת ואיני אוכל כשר – אבל, מכאן לומר שאני בז ליהדות? אי אפשר לומר זאת. אפשר לומר שאני חושב שחרדים צריכים לעבוד. דעתי בעניין שוויון בנטל לא השתנתה".

לפיד דיבר על שר האוצר כחלון לו חלק שבחים "איני מחלק ציונים. העברתי לכחלון משק חזק. הוא איש עם כוונות טובות ועם כוונות חברתיות באמת. חשוב לכולנו שהוא יצליח בתפקידו"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.