"אני מגנה את שריפת תמונתו של דרעי"

לאחר שתושבי דרום תל אביב העלו באש את תמונתו של דרעי במחאה על אוזלת ידו בטיפולו בגירוש המסתננים, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לסערה

לאחר שתושבי דרום תל אביב העלו באש את תמונתו של דרעי במחאה על אוזלת ידו בטיפולו בגירוש המסתננים, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לסערה: ״אני מכבד את מצוקתם האמיתית תושבי דרום תל אביב", הגיב ראש הממשלה וציין כי הממשלה בראשותו יחד עם שר הפנים אריה דרעי, עושה מאמצים בלתי פוסקים להוצאת המסתננים מישראל, בדרכים גלויות ועלומות כאחד. נתניהו גינה את הצתת תמונתו של דרעי והגיב:"אני מגנה את המעשה הפסול של שריפת תמונתו של השר דרעי. למעשים כאלה אין מקום בתוכנו״.

לאחר שבהפגנת אנשי דרום תל אביב שרפו את תמונתו של יו"ר שס אריה דרעי, בשל אוזלת ידו בכל הקשור לגירוש המסתננים, חברי הכנסת של שס יוצאים למתקפה נגד תושבי דרום תל אביב, ואפילו יור יחד אלי ישי ביקר את שריפת התמונה אך הבהיר כי הוא חולק על דרעי בעניין המסתננים. "יש לי ביקורת חריפה על התנהלות השר דרעי בסוגיית המסתננים, וסבור כי הוא לא עושה דיו בכדי לפתור את מצוקת תושבי דרום ת״א. אך מכאן ועד לשרוף את תמונתו, הדרך רחוקה. גם במאבק יש קווים אדומים שאסור לחצות", כתב ישי בטוויטר והדגיש כי "מצוקת התושבים ברורה, אך ראוי שיבחרו בדרכי מחאה ראויות יותר. המטרה לא תושג באלימות".

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי (ש"ס) הגיב לשריפת תמונתו של שר הפנים אריה דרעי בהפגנת תושבי דרום תל אביב נגד המסתננים."הערב נחצה קו אדום מסוכן, שעלול לגרום למדרון חלקלק. אני דורש משרת המשפטים איילת שקד להורות על פתיחת חקירה בחשד להסתה חמורה כנגד שר הפנים. במקביל, קורא לכל המפלגות מכל הקשת הפוליטית ולפעילים שדואגים תדיר למסתננים, לגנות ולהוקיע זאת", אמר מלכיאלי.

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור, יצא בגינוי חריף בעקבות שריפת תמונתו של יו"ר תנועת ש"ס ושר הפנים, הרב אריה דרעי: "קומץ של בריונים רשעים מעז לשחזר את האלימות שקדמה לרצח רבין, כאשר הפעם ההסתה האלימה היא נגד השר דרעי, מי שפעל רבות בסוגיית המסתננים, גם כאשר הושמעה נגדו ביקורת ציבורית קשה. אני קורא לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, להנחות את משטרת ישראל להגביר אכיפה ולמצות את הדין עם הפורעים. ההיסטוריה רצופה במקרי רצח שהחלו בשריפת תמונות, ואף מצוקה לא מצדיקה ולא תצדיק שפל כזה".
גם חבר הכנסת יצחק כהן שיגר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ מר אביחי מנדבליט, "הערב נחצה קו אדום ומסוכן נגד שר בישראל", כתב. :כאשר קבוצת מפגינים בתל אביב שרפה את תמונתו של שר הפנים הרב אריה דרעי באקט של הסתה חמור ומקומם.

כזכור, מעשים דומים הובילו בעבר לאלימות קיצונית ומסוכנת. אני קורא לכם שלא לעבור לסדר היום על המעשה החמור ולטפל בכל חומרת הדין במסיתים. אסור לשתוק על פעולות מסוג זה!

מיותר לציין כי שר הפנים הרב דרעי הוביל בממשלה את הקו הבלתי מתפשר להחזרת המסתננים לארצותיהם ואף גרש אלפים רבים עד כה במסגרת המשפטית שהותרה לו,
ומזעזע להיווכח כיצד מעוותים את המציאות ואת האמת בדרום תל אביב.

אותם בריונים שדחו את מתווה ראש הממשלה ושר הפנים הרב דרעי לפתרון בעיית המסתננים בדרום ת״א וגרמו לדחייתו, מפגינים הערב נגד שר הפנים ושורפים את תמונתו.

יש להוקיע את הבריונות שאין מקומה במדינתנו העלולה להידרדר לשפיכות דמים. אני דורש להורות על פתיחת חקירה פלילית על הסתה לאלימות נגד שר בכיר בישראל, ויפה שעה אחת קודם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרקי כמה שרפת באוסלו הא

    יש דין ויש דיין

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב