"בזכות רבי נחמן התחלתי לשמור שבת"

טרנד המתחזקים נמשך: אביב אלוש חושף בראיון למגזין מנטה כיצד רבי נחמן מברסלב שינה את חייו "רבי נחמן הוא אדיר" ועצותיו "יכולים לפתוח לכל אחד את הלב ואת הראש , אני מניח תפילין ומתקרב לדת". {השחקן החילוני חושף }

השחקן הישראלי אביב אלוש (33) הוא אחד השחקנים המוכרים בישראל, דווקא לאחר  שהחל בקריירה בינלאומית וההצטלם לסרט הוליוודי  הוא שינה פאזה והתקרב ליהדות.

בכתבת מגזין שפורסמה באתר 'מנטה'  דווח כי  אלוש החל להתחבר לשורשיו היהודיים וקיבל על עצמו ביו היתר להניח תפילין מדי בוקר, שמירת כשרות ואפילו שמירת שבת כהלכתה.

"אני מאוד מודע לאגו שלי ומנסה לא לעבוד ממנו", הוא אומר בראיון למגזין מנטה . "המקצוע שלי מאוד לא יציב אבל בסופו של דבר אתה לומד שמה ששלך שלך ומה שלא שלך לא שלך, ואם אתה מפנים את זה, הכל הרבה יותר קל".

בראיון למלי זיידמן ב'מגזין מנטה' סיפר אלוש כי השינוי הרוחני נוצר לאחר שהתחבר לעצותיו  של רבינו נחמן מברסלב: "נחשפתי לרבי נחמן לפני כמה שנים, באיזה יום שבו שום דבר לא הלך לי. באותו בוקר הפסדתי תפקיד, וקיבלתי טלפון לא נחמד מהבנק. הייתי בדרך לסוכנת שלי בעצבים, וברמזור היו חבר'ה של ברסלב. נתתי להם כמה שקלים, והם נתנו לי ספרון ודיסק. על הדיסק היה כתוב: 'תפסיק להתבכיין ותגיד תודה'. שמתי את הדיסק, ונכנסה בי רוח שטות של שמחה. זה מה שרבי נחמן אומר: 'רע לך? תרקוד', תביא אנרגיות טובות. התחלתי לצעוק 'תודה' באוטו והרגשתי מאושר. באותו היום קיבלתי תפקיד אחר ונכנס לי צ'ק לבנק. הכל השתנה לי ב־180 מעלות".

אלוש  מספר בהתרגשות על הקשר לברסלב "רבי נחמן הוא אדיר, הוא כתב דברים חכמים לפני הרבה שנים שמדברים לדור שלנו, כאלה שיכולים לפתוח לכל אחד את הלב ואת הראש. הוא נותן לנו כלים לעשות עבודה עצמית. זה לא פשוט ולא קל, זה לא שמתחילים לקפוץ והכל עובר. אבל אני ממשיך ללמוד".

על החיזוק בשמירת מצוות הוא סיפר בהתרגשות ואמר "אני מניח תפילין בבוקר, כלומר אני קושר את עצמי לבורא עולם. אני הולך לבית הכנסת בערב שבת, ובשבת בבוקר, עושה קידוש, שומר כשרות, ולפני כמה חודשים התחלנו לשמור שבת, כל המשפחה, וזה מדהים. קודם כל, אין טלפון בשבת, כי המכשיר הזה שואב אותנו מבן הזוג ומהמשפחה. כרגע טוב לנו עם זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.