"אני מפחד למות, אבל החלק הקשה יותר הוא לא לדעת"

הצעיר האמריקני שנחטף לפני שנה על ידי דאע"ש והוצג בסרטון בסוף השבוע, העביר מסר למשפחתו: "נוכל להתנחם בידיעה שזה קרה בגלל הניסיון שלי להקל על סבלם של אחרים"

פיטר קאסיג, הצעיר האמריקני שמוחזק בשבי דאע"ש, כתב להוריו כי הוא מפחד למות. לדבריו, הוא נמלא עצב כשהוא חושב על הסבל שחטיפתו מסבה למשפחתו.

מכתבו של קאסיג הועבר בחודש יוני להוריו אד ופולה, ותוכנו פורסם אמש. המכתב הועבר על ידי דאע"ש, כחלק מהלוחמה הפסיכולוגית כנגד המערב והרצון להשתמש בשבויים לצרכי מיקוח.

במכתב, מודה קאסיג להוריו על מחויבותם כלפיו, אך גם מכין אותם לאפשרות כי ימות בקרוב: "בוודאי שאני מפחד למות, אבל החלק הקשה יותר הוא לא לדעת, לתהות, לקוות או לשאול האם כדאי לי בכלל לקוות", כתב קאסיג.

בהמשך הוסיף קאסיג: "אני עצוב מאוד שכל זה קרה ואני עצוב ממה שאתם עוברים בבית. אם אמות, אני מניח שלפחות נוכל – אתם ואני גם יחד – להתנחם בידיעה שזה קרה בגלל הניסיון שלי להקל על סבלם של אחרים".

"אני מתפלל מדי יום, ואני לא כועס בגלל המצב הזה. אני נמצא במצב מסובך מבחינת אמונה, אבל אני שלם עם עצמי", סיים קאסיג את מכתבו.

כזכור, ארגון "המדינה האיסלאמית" (לשעבר דאעש) איים להוציא להורג את קאסיג בסרטון שפורסם בסוף השבוע האחרון, שבו תועדה רציחתו של נהג המונית הבריטי אלן האנינג. קאסיג נפל בשבי הארגון ב-1 באוקטובר 2013, בזמן שהיה בסוריה כדי להגיש סיוע לפליטי מלחמת האזרחים.

שבוי לשעבר שהיה עצור עם קאסיג אמר כי במהלך השבי, הצעיר האמריקני התאסלם מרצונו ושינה את שמו לפיטר עבדול-רחמאן. רמז לכך ניתן למצוא בשורת הסיום במכתבו בה הוא מספר על תפילותיו מידי יום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.