אני רואה בכם שותפים לדרך בכל מערך החירום של מדינת ישראל

" הכוח המניע שלכם זה ההתנדבות וקידוש ה' שאתם עושים, אני רואה בכם שותפים לדרך בכל מערך החירום של מדינת ישראל"

סגן השר לשרותי דת הרב אלי בן דהן הגיע לסיור בבסיס מתנדבים ותחנת ריכוז חללים המופעל על ידי זק"א תל אביב במתחם רידינג בתל אביב.
בביקורו סייר סגן השר במתחם המתוכנן לשמש כאתר זיהוי בעת חרום או באסון לאומי, התרשם מהתרגולות שנעשו במקום ועל הצרכים להשמשת המבנה באופן תקין לצורך מוכנות לשעת חרום.
את פני האורח קידם בדברים רב זק"א ת"א וחבר מועצת הרה"ר הרב יעקב רוז'ה, שעמד על ייחודיותה של זק"א ת"א. סגן השר קיבל סקירה מקיפה על פעילותה של זק"א תל אביב וכן הוצגו חלק מהאמצעים העומדים לטובת המתנדבים, אמבולנסים, אופנועים ונגררים. סקירה מיוחדת מסר מפקד יחידת הג'יפים של זק"א תל אביב נחום קהלני, על פעילותה של יחי' הג'יפים וההישגים שהביאה תוך שת"פ במסגרת המשטרה.
בנאומו פנה סגן השר למנהלי הארגון ולעשרות המתנדבים שנכחו במקום:
"תורת ישראל היא תורת חיים ובפעילותה של זק"א אנו רואים את השילוב של חיי ההלכה בחיי החול. זק"א מראה שניתן להקים ארגון שפועל במקצועיות לאיתור אנשים וסיוע והכל בהתאם להלכה ועם הדרכה רבנית ואני רואה בזה ערך גדול מאד, אני אשמח לעמוד לימינכם ולסייע לכם , אני רואה בכם שותפים לדרך בכל מערך החירום של מדינת ישראל".
בסיור השתתפו: מפקד זק"א ת"א חיים נוגלבלט, מנכ"ל זק"א ת"א צבי חסיד, הרב המחוזי של מטרת ת"א רפ"ק הרב אליהו קב, קמב"ץ זק"א ת"א יצחק שינפלד, ק' זיהוי מרחב ירקון רפ"ק אלי הורן, ס' מפקד זק"א חיים לורבר ומנכ"ל ח"ק הרצליה יצחק פלח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.