"אני שמאלני, אין פתרון צבאי לטרור"(וידאו)

בראיון מיוחד ל'קוקר' מתייחס סגן יו"ר הכנסת לפיגועים הרצחניים, מציע דרך אחרת להילחם עם הטרור ותוקף את רה"מ נתניהו. צפו {סמוטריץ' מפתיע}

לאחר מספר ימים של שקט מדומה, פרץ היום שוב גל הטרור במלוא עוזו, כאשר ארבעה יהודים נהרגו בשני פיגועי טרור שונים. פיגוע דקירה בעת תפילת מנחה בתל אביב, ופיגוע דריסה מלווה בירי בגוש עציון. בראיון מיוחד ל'קוקר' מודה סגן יו"ר הכנסת, ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) כי אין פתרון צבאי מוחלט לעניין.

סמוטריץ' מסביר כי יש שקר עתיק יומין שהשמאל מקדם ולפיו הטרור נובע מיאוש של הפלסטינים, ומתוך תסכול הם מבצעים את פיגועי הטרור. "אין לך שקר גדול מזה" מבהיר סמוטריץ' ומסביר כי מטרת הערבים היא השגת הקמת מדינה פלסטינית: "הם משוכנעים כי בעזרת הטרור ישיגו מדינה וזה מניע אותם".

כאשר הוא נשאל על כך שגם בשב"כ טוענים כי המחבלים עושים זאת כצעד של יאוש, ממהר סמוטריץ' לבטל את הטענה ומוכיח זאת מהפרופיל של המחבלים האחרונים שרובם היו בעלי היתר עבודה בישראל, וחלקם אף היו בעלי תארים אקדמיים. הוא אינו מתכחש לכך שיש בודדים שמחליטים להתאבד מתוך ייאוש ומתוך ידיעה כי בכך יזכו בני משפחותיהם למענקים כספיים מהרשות הפלסטינית, אך לדבריו לא זה מניע את הטרור בכללותו.

לטענת סמוטריץ', הערבים מחליטים להתאבד על מנת להגיע להישג. הם משוכנעים כי בעזרת פיגועי הטרור, יצליחו להגיע להקמת מדינה פלסטינית.

סמוטריץ' סבור כי השיטה למיגור הטרור היא קודם כל הכרזה כי לא תקום מדינה פלסטינית לעולם.

ח"כ סמוטריץ' מוסיף כי לא די בהכרזה. אחרי שנים כה ארוכות שישראל מטפחת את חלום הקמת המדינה הפלסטינית, צריך לנקוט בצעדים שיבהירו היטב כי אנו לא מעוניינים ואנו לא נקים מדינה פלסטינית. כיצד עושים זאת? "בניית ערים חדשות מחוץ לשטחי הקו הירוק ולשכנע את העולם כי אנו אכן רציניים בהחלטה זו שלא לאפשר הקמת מדינה פלסטינית".

שאלנו אותו האם הוא אינו חושש כי הפלסטינים יהפכו בתוך שנים ספורות לרוב במדינה. סמוטריץ' מגחך ושולף נתונים המוכיחים כי הילודה הערבית נמצאת במגמת ירידה, בעוד אחוזי הילודה בקרב הציבור היהודי בארץ, נמצא כל העת במגמת עליה מובהקת. על מנת להמשיך מגמה זו הוא מציע לעודד ילודה יהודית באמצעות העלת קצבאות הילדים, ועידוד הגירה ערבית אל מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

באשר לערבים שכבר מתגוררים כיום בשטח של מדינת ישראל רבתי – כולל השטחים שמעבר לקו הירוק, יש לסמוטריץ' פתרון: "נציע להם שלושה אפשרויות. מי שמעוניין להישאר בתחומי המדינה תחת התנאים שלנו ומתוך הצהרת נאמנות למדינה ולערכיה, נקבל אותו בשמחה", אומר סמוטריץ' ומציין כי העם היהודי הוא עם היודע לקבל אורחים.

"האפשרות השנייה: נציע להם להגר אל מחוץ לגבולות מדינת ישראל, והאפשרות השלישית היא לאפשר להם להלחם בנו". סמוטריץ' סבור כי בהעדר אפשרות להגיע להישג בעזרת המלחמה, מעטים יהיו הערבים שיבחרו באפשרות זו. לדעתו, מרביתם יעדיפו להגר לחו"ל, וגם הנשארים בארץ לא יקבלו אזרחות, כי אם תושבות בדומה לתושבי מזרח העיר ירושלים כיום.

סמוטריץ' אינו מאמין שראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו מסוגל להוביל מהלך כזה. "אין לו מספיק אמונה. הוא שקוע עמוק בפתרון השקרי של הקמת מדינה פלסטינית". לדבריו, כל שאר הפתרונות, כולל הפתרון הצבאי מספיק על מנת לעצור גל של טרור אך לא מספיק על מנת לעצור את מוקד הטרור.

בהמשך השיחה הסביר סמוטריץ' כי הטרור באירופה ובישראל מגיעים מאותו נקודה, וכי כל המטרה שבהקמת מדינה פלסטינית, היא השמדת המדינה היהודית ואת היהודים. "אין ספק כי מדובר במלחמת דת", הוא מסכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.