אנשי הבית הלבן: "טראמפ לא יציב"

אחרי שלושה שבועות בתפקיד נשיא ארה"ב היועצים של הנשיאים מודאגים. "אני בוושינגטון כבר 16 שנים, ומעולם לא ראיתי דבר כזה", אמר אליוט כהן, בכיר לשעבר בממשל בוש, להאפינגטון פוסט. "אני באמת חושב שמדובר בנשיא שאינו יציב נפשית". {הדלפות מהבית}

אחרי שלושה שבועות בתפקיד נשיא ארה"ב היועצים של הנשיאים מודאגים. "אני בוושינגטון כבר 16 שנים, ומעולם לא ראיתי דבר כזה", אמר אליוט כהן, בכיר לשעבר בממשל בוש, להאפינגטון פוסט. "אני באמת חושב שמדובר בנשיא שאינו יציב נפשית".

דוגמה למשל, על התנהלות הנשיא, בשעה 3:00 לפנות בוקר  התקשר טראמפ למייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי, כדי לשאול אותו האם הוא צריך לשאוף לכך שהדולר יהיה חזק או חלש. פלין רמז לו שאולי כדאי שיתייעץ עם כלכלן , משום שהוא לא מומחה  בתחום.

עובד בבית הלבן  טוען כי  טראמפ לא אוהב לקרוא מסמכים ארוכים, ולכן המידע מוכרח להיות מועבר בנקודות,מתומצת.  ואסור שיהיו יותר מתשע שכאלה בכל עמוד. הדברים הקטנים ביותר טורדים את מנוחתו של הנשיא: לניו יורק טיימס סיפר בעבר עד כמה הוא מתלהב ממערכת הטלפוניה בבית הלבן, אלא  שטראמפ עצמו  לא מרוצה שהמגבות במטוס הנשיאותי אינן רכות מספיק.

טראמפ מקפיד לצפות מדי שבוע בתכנית המערכונים "סאטרדיי נייט לייב" כדי לבחון כיצד הן מתייחסים לממשלו, ומגיב באופן שמתואר "בין לא-משועשע לזועם".

בכירים לשעבר, מתוסכלים מטראמפ "אני חושב שהם רוצים להבהיר לאזרחים שהם ניסו לעשות את הדבר הנכון, אבל יש גבול למה שהם יכולים להשיג עם ממשל עוין שכזה", הסביר ריצ'רד נפיו, מומחה יחסי חוץ שעבד עם ממשל אובמה. "קהילת המודיעין מחפשת נואשות דרך להשפיע על קבלת ההחלטות המסוכנת הזו", טוען ריק ווילסון, בכיר לשעבר בפנטגון שהפך לאחד ממבקריו החריפים ביותר של טראמפ.

בניו יורק טיימס,פורסמה כתבת פרופיל על טראמפ שתיארה אותו כמי שמבלה את זמנו הפנוי בחלוק רחצה, מסייר ברחבי ביתו החדש וצופה באינספור תכניות אקטואליה. "אני חושבת שזו קריאה לעזרה", הודתה אליזבת' רוזנברג, מומחית לטרור שעבדה במשרד האוצר של ממשל אובמה. לדבריה, רבים מעובדים שעדיין מכהנים תחת ממשל טראמפ רואים מה קורה ולכן מדליפים את המידע, שכן הם מונעים מהצורך לשתף את הספקנות שלהם.

 

יש לציין כי אין זה חריג שעובדים בבית הלבן מטילים ספק בכשירותו של הנשיא הטרי. "תמיד יש הדלפות", אומר רון קאופמן, שעבד בבית הלבן תחת הנשיא בוש האב. "כל נשיא בהיסטוריה אמר שהתקשורת שונאת אותו ושיש יותר מדי הדלפות". גם רנדי אוונס, מבכירי המפלגה הרפובליקני, אומר כי הבית הלבן צריך להיאבק בהדלפות כדי לשלוט במסרים שלהם, ואף מצהיר כי יש לשתול פיסות מידע אצל עובדים שונים, כדי להבין מהיכן הן מגיעות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קוקר עובד גם עם ה CNN חוץ מידיעות אחרונות ?

    טראפ מבין בכלכלה קצת יותר מהכושי

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב