הפגנות הפלג הירושלמי: עד כה 10 עצורים (וידאו) (תמונות)

הפלג הירושלמי איים לחסום את כבישי ישראל, הערב מאות מחו כנגד מעצר בחור הישיבה, המשטרה עצרה 10 בחורים

 בעקבות מעצרו של תלמיד ישיבת "אורחות דוד", איימו אנשי הפלג הירושלמי להצית את הרחובות. ואכן הערב ב-19:00 ניתן האות ומאות מפגינים פשטו על הצמתים במרכזי הערים. ירושלים בני ברק, מודיעין עילית בית שמש ואשדוד, שם נחסמו מספר צירים לסירוגין.    

עדכון להפגנה: 3 מפגינים נוספים נעצרו לאחר שהציתו פח וגררו אותו לכיוון כביש בר אילן תוך נסיון לחסום שוב את הציר, מפגין נוסף נעצר בגין ידוי אבנים לעבר השוטרים. שוטר נפגע בידו כתוצאה מאבן שהושלכה לעברו ע"י המפגינים.עד כה נעצרו 6 מפגינים.

נכון לעכשיו: נעצרו 10 מפגינים שהתפרעו וחסמו צמתים.

מדוברות משטרת אשדוד נמסר: "ארבעה עצורים, ההפגנה ללא רישיון של כ- 100 איש על רקע מעצר סרבן גיוס. צומת הכבישים בני ברית-משה סנה נחסם לסירוגין. כוח משטרה במקום".

בהפגנה בצומת בר אילן: כוח משטרה פינה את המפגינים שחסמו את צומת בר אילן והציר נפתח לתנועת כלי רכב.כמו כן נעצרו 2 מפגינים שניסו לחסום את הכביש ולהפר את הסדר הציבור.

עדכון 21:45: המפגינים בצומת בר אילן ניסו לחסום שוב את הכביש, פוזרו עי כוח משטרה, מפגין נוסף נעצר לאחר שהצית פח , כיבוי נמצאים במקום. עד כה בהפגנה בבר אילן נעצרו בסהכ 7 מפגינים ובנוסף בהפגנה בבית שמש נעצרו 3 מפגינים

ההפגנה בבר אילן בירושלים

[alooma ref="f9da2825d3fa845fcabbd3ac51f9a07c.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

משטרה הפגנה משטרה  הפגנה הפלג

מוקדם יותר פורסם כי ההפגנה נערכת בעקבות מעצרו של בחור הישיבה  אליהו כהן תלמיד ישיבת אורחות דוד, הפלג הירושלמי הבטיח כי יוציא לרחובות את בני הישיבות תחת חסותם שנמצאים בימי בין הזמנים. הערב יתקיימו הפגנות בכל רחבי הארץ כנגד גזירת הגיוס וכנגד מעצרו של הבה"ח אליהו כהן תלמיד ישיבת אורחות דוד, וכפי שהורה מרן הגר"ש אוירבאך שליט"א.

הוחלט כי ההפגנות יתקיימו בירושלים – בר אילן שמואל הנביא, בני ברק – צומת גהה קוקה קולה, מודיעין עילית – צומת שילת בית שמש – כיכר חפציבה לכיוון כביש 10, אשדוד – בצומת שדרות בני ברית  – כביש S.

דובר המשטרה מסר: "לתשומת לב, המשטרה מכבדת את רצון בציבור להביע את מחאתו אך תאפשר זאת במגבלות החוק בלבד. משטרת ישראל נערכת להפגנות הערב ומצפה ממנהיגות המגזר והמגזר עצמו לגלות איפוק, אחריות ולפעול עפ״י מה שהחוק מתיר. כ״כ שוטרי משטרת ישראל ערוכים למנוע הפרת סדר, חסימת צירי תנועה ושיבוש המהלך התקין של חיי בתושבים. המשטרה תגלה אפס סובלנות לאירועי הפרות סדר המסכנים את שלום הציבור, תעצור פורעי חוק ותמצה עימם את הדין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.