אנשי הרב אוירבך: "לא להבנות עם צה"ל" (וידאו)

הסדר מול צה"ל? לא אצל אנשי הגר"ש אוירבך. לאחר פרסום הדברים על הסדר מסתמן מול צה"ל בו יוקדשו ימים נפרדים לגברים ונשים בבקו"ם. אנשי "הפלג הירושלמי": "מוכרים לציבור לוקש".

על פי הדיווח אמש ב'ערוץ 2' נראה כי תמה הסאגה החרדית סביב שאלת ההתייצבות בבקו"ם לצו ראשון. הכתב יאיר שרקי פרסם כי בשל ההיתכנות לחרם חרדי על התייצבות בבקו"ם לצו ראשון, מתכנן צה"ל להחיל כבר בשבועות הקרובים התייצבות נפרדת לבחורי הישיבה בה תצומצם למינימום נוכחות של פקידות.

אך אנשי "הפלג הירושלמי" בראשות הגאון רבי שמואל אוירבך שהובילו את ההפגנות הסוערות בירושלים נגד מעצרם של הבחורים שלא התייצבו בלשכות הגיוס במהלך השנה האחרונה, לא מרוצים מההבנות שהושגו מול צה"ל ומתעקשים לשבור את הכלים.

אך לטענתם, "אין כל משמעות להודעת הצבא", במנשר שפרסמו גורמים ב"פלג הירושלמי" לאחר פרסום הדברים ב'ערוץ2' הם כותבים: "ההתנגדות להתייצבות בלשכות הגיוס השונות ממשיכה ללא שינוי, אנו דורשים את ביטול גזירת הגיוס ולא 'הבנות' עם לשכת הגיוס".

"לא יאומן ששוב גורמים צבאיים מוכרים לציבור את אותו 'לוקש', ושוב נמצאים כאלו שיקנו אותו. ההתנגדות להתייצבות בלשכות הגיוס השונות ממשיכה ללא שינוי, אנו דורשים את ביטול גזירת הגיוס ולא 'הבנות' עם לשכת הגיוס", אמרו ב"פלג".

כזכור, מועצת גדולי התורה של אגו"י התכנסה לפני כשלושה חודשים לדון בשאלת ההתייצבות, אך אז לא נפלה ההחלטה בשל התנגדות האדמו"רים מויז'ניץ וסלונים לראיונות האישיים בלשכות הגיוס המתקיימים בחלקם ע"י נשים.

בשבועות האחרונים פעלו גורמים ב'יהדות התורה' מול בכירים בצה"ל בניסיון להגיע להסכמה גם בנושא הראיונות האישיים כאשר המתייצבים לא ירואיינו ע"י נשים או שלחלופין יתאפשר למתייצבים לענות על שאלון כתוב.

צפו בחשיפת שרקי

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.