אנשי ישי: פעילי ש"ס ניסו לפוצץ לנו כנס בחירות. קריספל: "ישי פוגע במרן" (וידאו)

סוער בעיר אלעד: אלי ישי הגיע לכנס בחירות עבור מפלגת "יחד" – פעילי ש"ס ניסו לפוצץ את האירוע שהיה סגור ומאובטח והזמינו כוחות הצלה ומשטרה על מנת לפוצץ את הכנס. צפו בדרמה

כמה עשרות פעילי ש"ס ניסו לפוצץ הערב כנס באלעד של ח"כ אלי ישי יו"ר תנועת "יחד" שמסרב לדרישה לבטל את השתתפותה של המפלגה בבחירות. הפעילים קראו קריאות לעבר אלי ישי ואף הזמינו למקום אמבולנסים ומשטרות במטרה לפוצץ את הכינוס.

צפו בדרמה
[vimeo 119374883 w=500 h=281]

עוד בטרם הגיע אלי ישי לכינוס אבטחו את המקום מאבטחים. בכל אותה עת קראו פעילי ש"ס קריאות לישי, ושרו שירים בשבחו של דרעי.

בצידו של ישי אמרו ל'קוקר' כי חבורת פרובוקטורים ניסו לפוצץ את הכנס", "מה שראינו כאן היה מופע טהור של קנאה בהצלחתו של ישי".

יו"ר ש"ס באלעד צוריאל קריספל הגיב להגעתו של ישי לעיר: "אני חושב שזו שיא החוצפה מצידו לדרוך בעיר שעליה הוא דרך במשך עשרות שנים. הביא אותה לדיוטא תחתונה. החליף ראשי ערים כמו גרביים לעיר שהייתה היפה ביותר בארץ. ובמשך שנים כמעט ולא דרך בה. גדעון סער עשה למען העיר הזו בחצי שנה מה שהוא לא עשה למענה בכל שנות כהונתו".

קריספל הוסיף: "האם אין גבול לזלזול באינטלגציה של תושבי העיר? או שהוא סבור שאנחנו שקופים…. שילך לקושש מצביעים בגבעות יו״ש. שם עדיין לא עמדו על טיבו', בו בזמן שהוא מנסה להתהדר בתואר "נאמן בכל ביתי"… פעל בכל דרך לפגוע בכל מה שהיה קדוש ויקר למרן, אם זה בבחירות לרבנות הראשית, ובמקביל, פעל בבחירות בעיר כנגד תנועת שס. אדרבא, שיתעלה על עצמו, ויזמין אותי מול באי הכנס להשמיע בפניו את השאלות הקשות שיש לי לשאול, אך לא, במקום זה הוא מפיץ תגובה לאקונית… בא להרבות אהבה ואחווה… בושה". סיים קריספל את דבריו.

ממטה ש"ס נמסר בתגובה: "מדובר כנראה במעשה קונדס של נער כסיל שאין לו כל קשר למפלגת ש"ס או נמנה על חלק מפעיליה. במפלגת ש"ס עסוקים בלדאוג לשקופים ולחלשים; לפעול למען עולם התורה ולקיים את צוואת מרן זצ"ל. אנו מגנים כל אלימות ומעשי קונדס למיניהם".

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תראה את פעילי ש"ס ? איפה הם? זה נראה שפעילי ישי עשו את זה ,ושיראה תמונות מהכנס ביפנים , היתי שם היה מביש ביותר, אלי ישי מדבר כמו תינוק

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • שקר היו מאות וישי מדבר לעיניין ודברים אמיתיים

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. אנשי ש"ס עבריינים!!! אם הם מסוגלים לירוק ולקלל ולזרוק גז על הרב אמנון יצחק גדול צחזירי התשובה בעולם, זה קטן עליהם. מגעילים!!!!

  רבקה |
  הגב
 3. כוווולם אלי ישי
  עם ישראל חי
  דרך מרן האמיתית לא היתה בבריונית כמו שס של היום…

  חסידת מרן |
  הגב
 4. כאילו לא הספיקה פרשת הקללה והחרם על אזרד שכיכבה השבוע בכותרות, נולד השבוע איום נוסף בחרם. על החרם החדש חתומים הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, והרב נסים קרליץ, מחשובי הרבנים הליטאים. המוחרם הפעם הוא פעיל בכיר בש"ס וראש המועצה המקומית באלעד, צוריאל קריספל. הרקע: מרד גלוי שהכריז קריספל כאשר סירב לקבל את מרות הרבנים לקראת הבחירות לראשות היישוב החרדי, והודיע על התמודדותו לראשות המועצה המקומית. בנוסף לכך הוא גם הגיש עתירה משפטית נגד מועמדותו של נציג הרב עובדיה והרבנים האשכנזים לראשות המועצה, צביקה כהן.

  במכתב, שנחשף כאן לראשונה, כותבים הרבנים: "יום ראשון לסדר כי תצא למלחמה התשס"ד. לכבוד מר צוריאל קריספל ראש המועצה המקומית אלעד. היות ונודע לנו כי הגשת בבית המשפט תביעה לפסול את מועמד האחדות והשלום של גדולי ישראל ושל הציבור באלעד, הרינו להודיעך שהדבר אסור על פי דין תורתנו הקדושה והרי זה מרים יד תורת משה כמבואר בשולחן ערוך חושן משפט סימן כ"ו והבא לפגוע במעמדם של גדולי ישראל הוא חילול שם שמים ברבים שאין לו כפרה. אנחנו מבקשים ממך לבטל מיידית את העתירה ולא לעשות שום פעולה בנידון לא על ידך ולא על ידי בא כוחך נגד דעת גדולי ישראל. החותמים בצער רב, הרב נסים קרליץ והרב עובדיה יוסף".

  האיום בחרם ברור לכל מי שמעיין בהפניה לסעיף ב"שולחן ערוך" שבו נכתב: "אסור לדון בפני דייני עכו"ם ובערכאות שלהם. . . וכל הבא לידון בפניהם הרי זה רשע וכאילו חרף וגדף והרים יד בתורת משה רבנו עליו השלום. . . ויש ביד בית דין לנדותו ולהחרימו".

  למרות שהרבנים חתמו על המכתב כבר בראשית השבוע פרסומו נדחה מחשש כי מדובר באיום לא חוקי, וכי הפצתו לפני הדיון המשפטי בעניין, שנערך אתמול, תשפיע לרעה על השופטים ותפגע בכבוד בית המשפט. אחרי הדיון, בו נדחתה עתירת קריספל, הופץ מכתב עדין יותר של הרב עובדיה שבו אין איום בחרם.

  צוריאל קריספל נשאר בשלו. מדובר בעוף מוזר. אח אחד שלו מכהן כמזכירו של הרב עובדיה ואח אחר כראש לשכתו של הרב הראשי הרב שלמה עמאר. הוא בעצמו נחשב לתלמיד חכם שצבר לא מעט שעות על הגמרא ומתגאה גם ברזומה של גולנצ'יק מגדוד 13 שלחם במלחמת שלום הגליל.

  מזכיר נשכחות |
  הגב
 5. אם המרד של צוריאל היה נגמר בכך שסירב לקבל את מרות הרבנים, ניחא. אבל השבוע הוא הניח על השולחן טענה שבציבור החרדי אף אחד לא מעז לומר בקול. הוא טען מפורשות כי לרב עובדיה יוסף נמסר מידע שקרי, בין היתר שהוא לא מעוניין להתמודד על ראשות אלעד וכי מידע זה הוביל להחלפתו בצביקה כהן.

  היה אפשר להסתפק בדברים שאמר ל"מעריב": " אלי ישי דרדר את התנועה לשפל שלא היה כדוגמתו, הרב עובדיה יושב בידיים שלהם. על זה שהם לא מספרים לו את האמת, ועל זה שהם מלעיטים אותו בשקרים, על זה אני בוכה. זו הגלות שלנו, שאנחנו לא יכולים להגיע לרב עובדיה ולומר לו את האמת. הרב צדיק, איש אמת, אבל אין לו לדיין אלא מה שעיניו רואות". אבל הסיפור המדהים הוא דברים שאמר קריספל בראיון לתחנת הרדיו החרדית-דתית "קול חי". בין היתר: "באמת ובתמים יש לי יותר מאשר הערכה לגדולי ישראל, אבל אני מאוד מצר על כך שהאמת לא הגיעה לפתחם. יש הרבה מסננים בדרך". השדר החרדי מרדכי לביא הגיב בזעזוע: "אתה שם לב מה אתה אומר צוריאל קריספל?"

  קריספל המשיך: "אני אומר דברים פשוטים: אין לדיין אלא מה שעיניו רואות". לביא ניסה לעצור את שטף הדיבור: "דקה, דקה, אתה שמעת מה אמרת?", וקריספל השיב: "אמרתי שגדולי ישראל לא שמעו אותי. הדיין מצווה לשמוע שני צדדים. אסור לדיין ולא משנה מיהו ולא משנה כמה גדול הוא שיהיה משה רבנו, אסור לדיין לשמוע צד אחד". לביא ניסה שוב: "אתה מבין את המשמעות של של משפט כזה שאתה אומר ברדיו?". קריספל נותר בשלו כאומר "תמות נפשי עם פלשתים": "תקשיב, אני עובד את הקב"ה, לא את אף אחד אחר".

  השדר החרדי ניסה שוב: "נראה לך נכון וחכם לומר את המשפט הזה שאתה אומר כאן בשידור חי שלגדולי ישראל יש מסננת בפתח הבית?", וקריספל השיב: "רגע, רגע, אני אומר פה איזה שהוא סוד בציבור החרדי? זה למישהו נדמה כלא נכון? אנחנו מנסים לעבוד פה על מישהו? אמר לי הרב עובדיה בעצמו: 'אמרו לי שאתה לא מתמודד'". אחר כך עוד הוסיף ושוב חזר על הטענה כי הרב עובדיה לא מקבל מידע אמיתי על המתרחש וטען כי הוא איש שעושה באמת, שלא כמו: "הקשקושים שמספרים לרב, עשינו, בנינו".

  מזכיר נשכחות |
  הגב
 6. "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ"

  מי בוחר למפלגת העבריינים שס???????

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
 7. בשנים 1996 ו-1997 ניסה דרעי להשפיע בצורות שונות על מינוי היועץ המשפטי לממשלה. אמנם דרעי לא היה חבר בממשלה, ובש"ס עצמה עלו כוחות חדשים, שהתחרו במנהיגותו, ובהם אלי ישי.

  בינואר 1997 בזמן כהונת אריה דרעי כיו"ר שס התקיימה הצבעה על תוכניתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר חלקים מהעיר חברון לרשות הפלסטינית, במסגרת הסדר. ש"ס הצביעה בעד ההסדר. ימים ספורים לאחר מכן פירסמה כתבת הערוץ הראשון, איילה חסון, שהצבעת אנשי ש"ס בעד הסכם חברון הייתה חלק מעסקה שבה סוכם כי ליועץ המשפטי לממשלה ימונה רוני בר-און (לימים חבר הכנסת ושר בממשלת ישראל), שנראה לדרעי כיועץ משפטי נוח לעניינו. מינויו של בר-און ליועץ המשפטי אכן התקבל במורת רוח בקהילה המשפטית, והיו רבים שסברו שחסרים לו האישיות והידע המשפטי המתאימים לתפקיד, דבר שהביא להתפטרותו המהירה (למעשה, בר און שימש כיועץ משפטי למשך סוף-שבוע אחד, מיום חמישי שבו מונה ועד יום ראשון שבו התפטר).

  בחודש אפריל 1997 פירסמו היועץ המשפטי החדש, אליקים רובינשטיין, ופרקליטת המדינה עדנה ארבל דו"ח על הפרשה. לדבריהם, כנגד רוב המעורבים בפרשה, ובהם בנימין נתניהו ושר המשפטים צחי הנגבי, אין להגיש כתבי אישום מחוסר ראיות, אך כנגד דרעי נמצאו ראיות כי בהתנהגותו דבק רבב פלילי, וכי יש להגיש כנגדו כתב אישום.

  בחודש ספטמבר 2003 החליט היועץ המשפטי אליקים רובינשטיין שלא להגיש כתב אישום כנגד דרעי בפרשה זו, בשל הנסיבות שהצטברו מאז, ובהן הרשעתו של דרעי ב"תיק האישי" וב"תיק הציבורי", מאסרו, ופרישתו מהחיים הפוליטיים.

  נפתלי |
  הגב
 8. קריספל מכירים אותך ואת מעשך הנבזים יותר טוב סתם את הפה אפס אחד גדול שכמוך

  שרי |
  הגב
 9. האיש שהקים מיפלגה באלעד וקולל על יידי מרן מדבר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב