אנשי מקצוע מטפלים בילדים חולים שנתקפו בחרדות

יו"ר ארגון 'לב מלכה' הרב אהרן אברמן: "חלק מהילדים מתקשים לאכול או לישון, לא מצליחים לתפקד כבשגרה, ובמקרים קיצונים יותר גם בריאותם נפגעת והם נזקקים לטיפול"

 

"אם לא די בכך שהילדים חולי סרטן מתמודדים כל ימות השנה עם המחלה המקוננת בהם, כעת הילדים הרכים צריכים להתמודד עם פחדים וחרדות בשל אירועי הטרור המתרחשים בכל הארץ בכלל ובאזור ירושלים בפרט- חלק מהילדים מתקשים לאכול או לישון, לא מצליחים לתפקד כבשגרה, ובמקרים קיצונים יותר גם בריאותם נפגעת והם נזקקים לטיפול", מציין יו"ר ארגון 'לב מלכה'  אהרן אברמן. מדובר על עשרות ילדים מכל רחבי הארץ.

בשל כך, הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים נפגשים עם הילדים החולים ומקשיבים להם, שואלים אותם כיצד הם מרגשים ודואגים לשתף אותם במידע אמין ברמה מותאמת ליכולות הרגשיות והקוגניטיביות שלהם. לחץ וחדרה, אומרים המומחים, עלולים לגרום בטווח הארוך לתופעות כמו בעיות במערכת העיכול ואפילו נשירת שער עד כדי התקרחות. התופעות האלו באות לידי ביטוי ביתר שאת במצב מתמשך שבו אדם מוטרד חלק גדול מהזמן וסובל ממתח ומחדרה קבועים.

חשובה לזכור שברוב המקרים התגובה הבעייתית דועכת בתוך מספר ימים עד שבועות מסיום האירוע המאיים. אם הסימנים של התגובה החריפה נמשכים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע, שיבדוק אם יש צורך בהתערבות טיפולית שכוללת שלל דרכים להתמודדות. חרדה שאינה מטופלת לא נעלמת אלא מתגברת, ועלולה להביא לדיכאון קליני של ממש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.