אנשי 'קול ברמה' סיירו בעוטף עזה – וצפו באנשי חמאס

מחלקת החדשות של 'קול ברמה', בראשות המנכ”ל אריאל דרעי יצאה ביום חמישי האחרון ליום גיבוש ייחודי על גדר המערכת בעזה וטיול שטח בדרום. צפו בגלריה

 

מחלקת החדשות של תחנת הרדיו 'קול ברמה', בראשות המנכ”ל אריאל דרעי יצאה ביום חמישי האחרון ליום גיבוש ייחודי שכלל סיור מרתק על גדר המערכת בעזה וטיול שטח בדרום.

חברת UMI החליטה לקחת חסות על הטיול והעמידה לצורך כך 2 רכבי מיני-וואן ענקיים ומפוארים מסוג שברולט טראוורס, המיועדים גם לנסיעה בשטח – ואף פינקה את הכתבים במארז שי, ארוחת צהריים וטשולנט.

הנקודה הראשונה בסיור הייתה במרכז שדרות, הם סעדו בשווארמה כשרה במרכז העיר ובהמשך נפגשו לשיחה סגורה עם ראש-העיר הדתי אלון דוידי, שעולה לעיתים קרובות בתכניות האקטואליה השונות של התחנה. רה"ע סיפר לנוכחים מהפן האישי והציבורי על ההתמודדות עם טרור העפיפונים והקסאמים ועל הקהילה החרדית ההולכת ומתפתחת בבירת עוטף עזה. דוידי גם השיב לשאלות השונות ואמר לאחר הביקור כי הוא מייחס לו חשיבות רבה.

אחרי שקנו מיני מתיקה לחיילים, הם עלו לגבעה שעליה מוצבת 'כיפת ברזל' ושמעו הסבר על מערכת היירוט. משם המשיכה החבורה לסיור ביןשמורות הטבע ושדות התבואה שנשרפו בשבועות האחרונים בעוטף עזה ולנקודת תצפית שכמעט ואינה מוכרת לציבור, במרחק של כ-300 מטר מגדר המערכת עם עזה. הם הבחינו מעבר לגבול באופנועים ובעמדות תצפית של ארגון הטרור חמאס, פגשו במשוריינים ובכוחות צה"ל הפרושים לאורך הגבול המתוח ושמעו הסברים על המצב מפי הכתב לענייני צבא וביטחון של התחנה המתגורר בשדרות ומכיר היטב את השטח.

בהמשך, חיילים שהגיעו למקום נאלצו לפנות את אנשי 'קול ברמה', לאחר שאלוף פיקוד דרום הכריז על האזור שבו היו שטח צבאי סגור.

משם, מצוידים בג'יפים, המשיכה החבורה לטיול שטח עוצר נשימה בנחל שקמה, בין שדרות לקריית גת.

לאחר תפילת מנחה בבית חב"ד המקומי ולימוד קצר, המשיכו חברי מחלקת האקטואליה של 'קול ברמה' ל"טשולנט ליל שישי" במסעדה בשרית חדשה וכשרה למהדרין שנפתחה באותו היום (ה') במרכז שדרות.

אם לא יהיה שינוי, בחודשים הקרובים חברי המחלקה עשויים לצאת ליום גיבוש גם בגבול הצפון.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מעניין תתח...

    תתחילו ליהות רציניים…את מי זה אמור לעניין על טיול לאנשי קול ברמה…תביאו דברים מעניינים
    אתם משעממים מיום ליום.

    בולשיט |
    הגב