אנשי רוח לנתניהו: תוציא את 'הבית היהודי' מהקואליציה"!

אנשי רוח וסופרים משורות השמאל, פנו במכתב מיוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה שיוציא את 'הבית היהודי' משורות הקואליציה, בשל התמיכה ברב שמואל אליהו, הקיצוני לדעתם.

במסמך, כותבים הכוריאוגרף אוהד נהרין, נשיא לשכת עורכי הדין לשעבר, ד”ר שלמה כהן, האמנית אחינועם ניני, השחקנית חנה מרון והסופרים חנוך ברטוב וספי רכלבסקי כי "הרב אליהו הוא רב ההסתה מצפת. הוא שפסק שאסור להשכיר ולמכור דירות לערבים. הוא שמסית שנים נגד ערבים ולא-יהודים בכלל. הסתה שבעקבותיה התחוללו פרעות גזעניות בצפת".

עוד נכתב במסמך כי "הוא שארגן את מכתבי הרבנים והרבניות המסיתים. הוא שמסית נגד יחסי-מין עם ערבים. אפילו פרקליטות נרפה ומשותקת מול כוח הדת הכינה נגדו כתב אישום על הסתה לגזענות".

בהמשך הוסיפו כי "מפלגת הבית היהודי חייבת להיות מורחקת מיידית מממשלת ישראל. חייבים לנהוג בה כפי שתבענו מאוסטריה לנהוג במפלגתו של יורג היידר. חייבים לנהוג בה כפי שנהגה הכנסת במפלגתו של מאיר כהנא. הוקעה מוחלטת. אי מגע. יציאה מהמליאה בזמן שמישהו מחברי המפלגה התומכת בהסתה לגזענות מדבר.

"כל דקה שלא כך נעשה הוא כתם שחור על מדינת ישראל", הבהירו את דעתם החותמים.

עוד הוסיפו כי "כל רגע שמפלגת הבית היהודי יושבת בממשלה הוא ביזוי מוחלט של קורבנות הגזענות בישראל, בעולם ובהיסטוריה של היהודים, שמלאה בקורבנות של רדיפות גזעניות".

צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.