אסון בירדן: טבע בחצבאני ליד אשתו וילדיו

אסון בחצבאני: תושב רחובות, בן 47, טבע במהלך השבת  למוות לעיני אשתו ושתי בנותיו במהלך שייט קיאקים בנחל החצבאני (שניר) במושב בית הלל בגליל העליון.

בשעות הצהריים של שבת בשעה 11:45 הוזעקו צוותי הצלה של מד"א לנחל שניר (נחל חצבאני)  בקטע הנחל אשר ליד מושב בית הלל, לטפל באירוע טביעה בתוך הנחל. מדיווח מהמקום עולה כי למקום הגיעו מספר משפחות אשר שכרו קיאקים לשייט בנחל שניר, במהלך השייט מסיבה לא ברורה הקיאק התהפך ואבי המשפחה נתקע כנראה בשיחים מתחת למים ולא הצליח להיחלץ.

 אזרח אשר היה בקרבת מקום רץ לחלץ את אבי המשפחה אשר היה תקוע מתחת לקיאק, אך הזרם היה חזק מאוד והאזרח לא הצליח לחלץ את האב ולהוציאו מהמים, אך הוא הצליח להחזיק את ראשו של האב מעל המים, כאשר האזרח מחזיק בכל כוחו בשיח כדי לא להיסחף ולא לאבד שנית את האבא.

"כשהגענו למקום ראינו אדם לכוד בתוך המים כשהוא מחוסר הכרה. בסיוע אזרחים שהיו במקום הצלחנו לחלץ אותו, להעלות אותו לסירת הקיאק ולהתחיל לבצע בו פעולות החייאה. " שחזר בועז דניאל, חובש בכיר במד"א מרחב ירדן את הדרמה שהתחוללה במים הגועשים. לדבריו, "אזרחים החזיקו בסירה והשיטו אותנו במים הסוערים תוך פילוס דרכם בצמחייה הסבוכה לגדת הנחל הקרובה".

דניאל הוסיף כי "אחרי פעולות החייאה שנמשכו כשעה, הצלחנו להחזיר דופק ואז היינו צריכים להעביר את המנוח לגדה השנייה של הנחל, שם חיכתה לנו ניידת טיפול נמרץ. תוך כדי פעולות החייאה מתקדמות העלנו אותו לאמבולנס והתחלנו בהעברתו לבית החולים זיו בצפת. בדרך לבית החולים הוא שוב איבד את הדופק והנשימה ולרופאים לא נותר אלא לקבוע את מותו".

צילום: חדשות 24

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.