שניים מנגידי החסידות טבעו למוות במהלך שיט(וידאו)

הרב יצחק ראזנבערג והרב חיים פרנס ז"ל טבעו למוות במהלך שיט בחופי פלורידה. שלושה נוספים פונו לבתי החולים במצב קשה {אסון בסאטמר}

אסון בחסידות סאטמר: שניים מבכירי החסידות הרב יצחק ראזנבערג והרב חיים פרנס ז"ל טבעו למוות בעת ששהו למנוחה במיאמי פלורידה, הששניים יצאו לשיט ביאכטה בחופי פלורידה, מסיבה שאינה ברורה הסירה התהפכה. שלושה נוספים פונו לבתי החולים במצב קשה.

המקרה הקשה אירע באתר הנופש בו שהו הנגידים, ישנם דיווחים על פצועים נוספים ששהו באותה עת על הסירה ופונו לבתי החולים.

האסון אירע במיאמי, פלורידה עת שהו הנגידים למנוחה במקום, מדובר בחוף הצפוני של מיאמי, חוף הנחשב לפופולארי במקום, הסירה עליה שהו התהפכה בשל גיאות בים, שלושה נוספים ר' יצחק ענגלאנדער ר' אנשיל הערשקאוויטש ר' אהרן ווערצבערגר נמצאים באשפוז בבתי החולים.

הרב ר' יצחק רוזנברג ז"ל היה נחשב כאיש החזק בחצר, וזה שהביא לבחירתו של האדמו"ר מסאטמר כאדמו"ר לחסידיו, לאחר הסתלקותו של אביו כ"ק ה'ברך משה' מסאטמר זצוק"ל. הוא הצטרף לשורות סאטמר בערוב ימיו של ה'דברי יואל' זצוק"ל, והתברג בקהילה ביתר שאת, עם עלותו של אחיינו ה'ברך משה' על כס ההנהגה,

הרב יצחק רוזנברג (למעלה) והרב חיים פרנס ז"ל
הרב יצחק רוזנברג (למעלה) והרב חיים פרנס ז"ל

לאחר הסתלקותו הוא התמנה לחבר בהנהלת מוסדות יטב לב בארה"ק ואח"כ בסגן ראש הקהל בקהילה, לפני כשנתיים בקיץ תשע"ד כאשר הראש הקהל הרב ר' בערל פרידמאן נפטר הוא מונה ע"י האדמו"ר לכהן כראש הקהל של קהילת סאטמר.

הרב רוזנבערג נחשב לאחד מהתורמים הגדולים ביותר בחסידות. את מלוא הרשימה, אי אפשר לפרט, כי רבים הם. בהם ניתן למנות, את בנין תלמוד התורה בירושלים שנידב ר' יצחק, את היכל התורה 'היכל צבי רוזנברג' על שם אביו בקרית יואל שנועד ללימוד גרידא, שממנו יתד ופינה לכל היכלי התורה שנבנו בארה"ב, בית המדרש סאטמר בויליאמסבורג שנבנה בשנת תשנ"ו ועוד.

וכן בנייתו של בית המדרש הגדול של סאטמר בווילאמסבורג שנבנה בשנת תשס"ו, וזכה לסיקור בתקשורת האמריקאית, בגין הטווח הקצר שבנייתו נמשכה: שבועיים בלבד. ר' יצחק סיפק את חומרי הבניה ואת הכסף הנוסף שנדרש להשלמתו. ניתן לומר, כי מאז ה'ברך משה', אין פרויקט בסאטמר, שלא עובר דרך הרב יצחק רוזנברג.

היום כאשר הוא היה במנוחה במיאמי פלורידה וישב יחד עם הרה"צ ר' חיים פרנס מקרית יואל ליד הים ברחוב 140 הגיע גל ששטף אותם והם נפטרו באופן טרגי לדאבון לב כל הקהילה

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי שקצת מכיר את ר' יצחק יודע שאין הרבה נגידים כמוהו.
  חי באמונה כל חייו שהכסף זה רק פיקדון אצלו, תרם לכל אחד גם לאלו שלא היו בדיוק באותם דעות כמוהו וד"ל.
  מי מאמין שאנחנו כותבים עליו זצ"ל.
  ר' יצחק אין מלווין לו לאדם אלא מצוות ומע"ט, שעות של לימוד התורה שלמדו צעירי צאן ,בחורי החמד, ואברכי הכולל, בבנינים שבנית בטירחא דממונא ובטירחא דגופא יעמדו לזכותך.
  ובוודאי הבטחתו של מרן רבינו הקדוש בעל דברי יואל מסאטמר זי"ע "איך וועל נישט שולדיג בלייבן פאר די וואס וועלן טוהן פאר מיינע מוסדות" (תרגום. אני לא ישאר חייב לאלו שיפעלו ויתרמו למוסדות) יגן בעדך אמן ואמן.

  יעקב |
  הגב
 2. תמונה הראשית לא יפה בכלל ולא מתאים לציבור החרדי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב