אסון בריצת מרתון בת"א – הרוג ועשרות פצועים ביניהם במצב קשה

במירוץ שהתקיים ברחבי העיר אירע אסון מחמת החום והשרב הכבד , משתתף אחד בשנות השלושים לחייו מת ו-12 אחרים נפגעו קשה  , לאחר שנחלש כוחם במהלך הריצה.

אנשי הצלה ומד"א העניקו טיפול לפצועים, שסובלים בעיקר ממכות חום, מהתייבשויות ומחבלות קלות. ארבעה מבין אלו שנפגעו קשה הורדמו והונשמו – ופונו לטיפול בבתי החולים.

מדוברות מד"א מעדכנים: "צוותי מד"א בשיתוף בי"ח איכילוב העניקו באוהל המרפאה ובשטח מסלולי המרתון טיפול רפואי לכ-50 ממשתתפי המרתון, בהם: גבר כבן 30 שלאחר פעולות החייאה נקבע מותו. צוותי מד"א פינו לבתי החולים איכילוב, וולפסון ותה"ש".

יצויין כי בשטח האירוע הוצבו שני אוהלים גדולים עבור מרפאות מד"א בשיתוף חדר המיון של בי"ח איכילוב, ובהם נפרסו רופאים, פארמדיקים וחובשים בכירים עם ציוד טיפול נמרץ. לכל אורך המסלולים, נפרשו כוחות מד"א עם עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועים, רכב טומקאר וסאגוויי שנעו על המסלולים עצמם לצד הרצים. חוליות מגישי עזרה ראשונה, אך כל זה לא מנע את האסון הכבד, ביום של 36 מעלות חום ו40 אחוזי לחות.

עיריית ת"א הוציאה הודעה עקב האסון: "העירייה פעלה על פי הנחיות משרד הבריאות וביה"ח איכילוב אשר הנחו לבטל את המרתון המלא ולקיים את חצי המרתון כסדרו. זאת בתנאי שכל המקצים יסתיימו עד השעה 9:30 כפי שנעשה. הנפטר אשר רץ במקצה חצי המרתון יצא לדרך סמוך לשעה 6:00 בבוקר וסמוך לשעה 8:00 הגיע לקבלת טיפול רפואי. על פי נתוני השירות המטאורולוגי בזמן זה היה עומס חום קל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.