אסון ברמת הגולן: חייל צה"ל נהרג מפיצוץ מוקש

 דובר צה"ל: התיר לפרסום : חייל צה"ל שנמצא בהכשרה של חיל ההנדסה הקרבית נהרג בשל פיצוץ מוקש במהלך פינוי שדות מוקשים בדרום רמת הגולן.

 הפעילות שבה נהרג חייל צה"ל הייתה במסגרת הכשרות שבמסגרתן לומדים החיילים פעולות שונות בשדה הקרב ובהם גם גילוי מוקשים והוצאתם. אחר הצהריים בעת פעילות ראשונה של כוח הנדסה שפעל באזור רמת הגולן, נכנס הכוח לתוך שדה מוקשים ישראלי שהוטמן באזור בשנות ה-90 כדי לבצע סריקות ולהוציא כמות של מוקשים שהיתה באזור.

לאחר שהכוח זיהה מספר מוקשים ובהם גם את המוקש שבסופו של דבר התפוצץ אירעה לפתע תקלה שעדיין לא ניתנת להסבר, וכתוצאה מהפיצוץ נהרג החייל. בצה"ל מדגישים כי כל הפעולות נעשו כנדרש כולל ציוד מיוחד שהיה על גופו של החייל, אך בשל משקלו הרב של המוקש הפיצוץ גרם למותו.

כוחות רבים של הצלה חשו לזירה והחלו לטפל בפצועים, אולם החייל דימם למוות.

גורם בכיר בחיל הנדסה אמר כי בצה"ל בודקים את נסיבות הפיצוץ  "זה לא מוקש שלא ראו אותו לפני כן, אלא מוקש שנחשף היום במהלך הפעילות יחד עם מוקשים אחרים וסומן. זה מוקש ישראלי שהיה לנו מידע לגביו".

אותו גורם ציין כי "הוא היה עם כל ציוד המגן וכל לבוש המגן כמו יתר החיילים, וזוהי הייתה הרמת שדה המוקשים הראשונה שלו. הם עברו את כל ההכנות הנדרשות. נמצאו מוקשים בהמשך השורה מלבד המוקש שהתפוצץ. במוקש כזה יש 10 ק"ג, מספר חיילים נוספים באותה חוליה עפו אבל נפגעו קל מאוד. בוצעה סריקה ראשונית כדי לזהות את השלד של שדה המוקשים והם היו בשלב הזיהוי של השורות בשדה המוקשים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.