אסון הגז הקטלני: במד"א דורשים תשלום עבור פינוי הבת שנהרגה

במד"א מוכיחים עד כמה ניתן להיות אטומים לכאב של הורים שכולים ושולחים דרישות תשלום עבור פינוי הבת שנהרגה והטיפול בזוג ההורים בזמן הפיצוץ.
גם בקופת החולים 'מאוחדת' סירבו לסייע להורים השכולים

אסון בלון הגז שהתפוצץ בירושלים, בשכונת גילה, גבה קורבנות רבים, אחת מהם היא בתם של בני הזוג שוורץ, לינדה ז"ל. למרות האסון הכבד שפקד אותם, נשלחו אל ההורים השכולים, שלושה מכתבים ובהם דרישה ממד"א לשלם עבור הטיפול והפינוי של בני המשפחה שאף הם נפצעו בפיצוץ וגם עבור בתם-לינדה שנפטרה כתוצאה מהפיצוץ.

יו"ר המינהל הקהילתי בשכונת גילה שבירושלים, עופר איובי, פנה בעקבות האטימות ביורוקרטית אל קופת החולים 'כללית', שבה מבוטחים הוריה של לינדה ז"ל והיא דאגה להסדר החוב. לעומת זאת, דווקא בקופת החולים 'מאוחדת' בה הייתה מבוטחת הנפטרת- לינדה, סירבה הפקידה לטפל בעניין ואף הסבירה כי "כיון שעברו 60 יום מאז האירוע, יש לפנות לבירור באגף הגבייה של מד"א".

גם בסניף עצמו, סירבו לבדוק האם התשלום סולק על ידי גורם כלשהו, זאת תחת הטענה כי יורשי הנפטרת, הם אלו שצריכים לטפל בנושא.

כעת חוששים ההורים השכולים, שהחוב יגדל ולא יהיה מי שישלם את הריביות והקנסות שיתווספו לתשלום. ראוי לציין, כי בני הזוג שוורץ הם אנשים מבוגרים וגם דירתם נהרסה בפיצוץ.

בפנייה שיזם איובי למנהל המוקד השכונתי של 'מאוחדת', הבטיח המנהל כי יטפל בהסדרת התשלום במהירות. למשה הלר מידיעות ירושלים', שם פורסם הסיפור לראשונה, אמר מנהל הסניף, ש"המזכירה פעלה על פי הכללים, אך היה עליה לגלות רגישות לעניין".

בהנהלת 'מאוחדת' מסרו כי עניין התשלום, אינו מוטל עליהם, אלא על מד"א.

ממד"א עדיין לא נתקבלה תגובה בנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.