אסון הטביעה: המציל נעצר בחשד לרשלנות

הטיול שהסתיים בטרגדיה: הבוקר עצרה המשטרה את המציל שעבד בבריכה בה טבע למוות היל החרדי, תושב בית שמש כבן 12

אסון הטביעה בבריכה בחצור הגלילית: המשטרה עצרה לחקירה את המציל שעבד בבריכה בחצור הגלילית, שם טבע למוות הילד החרי תושב בית שמש כבן 12. הוא נחקר באזהרה בתחנת ירדן והבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בקריית שמונה.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי ילד חרדי תושב בית שמש שנסע יחד עם תלמידי כיתתו לטיול לעבר הצפון טבע למוות בבריכה ביישוב חצור הגלילית. בבית החולים זיו שבצפת נקבע מותו של הילד שטבע מוקדם יותר הערב. פרמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה ביצעו בילד פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים, שם ניסו הרופאים להיאבק על חייו.

על פי הדיווח חבריו של הילד שהחלו להתארגן ליציאה מהבריכה גילו לפתע את אחד מחבריהם מוטל ללא תזוזה בקרקעית הבריכה, ומייד הזעיקו את כוחות ההצלה. סמוך לשעה 21:10 התקבל במוקד מד"א מרחב ירדן דיווח על ילד שנמשה מהמים בבריכה המקומית של המועצה לאחר שככל הנראה טבע. צוות פרמדיקים שהוזעק למקום זיהה כי הילד אינו נושם והחל לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות.

משה גולדברג מתנדב מיחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי למקום הילד שטבע היה ללא הכרה לאחר שנמשה מהמים ע"י המציל, יחד עם מתנדבים נוספים ביצענו פעולות החייאה מתקדמות כולל מתן שוקים חשמליים וכשחזר דופק הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים זיו בצפת כשמצבו מוגדר קשה, נמסר לנו כי הילד הגיע לבריכה עם תלמידי כתתו במהלך טיול ולמרבה הצער טבע בבריכה".

גורמים בזק"א ובארגוני ההצלה מזהירים בשיחה עם 'קוקר' כי אנחנו קרבים לתקופת "בין הזמנים" בה מבקשים אלפי תלמידים ובני משפחותיהם לנצל את הזמן לצאת אל חיק הטבע, לנפוש ולטייל ברחבי ישראל.

הניסיון המר מלמד כי במקרים רבים, יוצאים המטיילים ללא הערכות נכונה וללא הקפדה על כללי הבטיחות, שנועדו להגן על חייהם כדי שישובו הביתה בבטחה. נתונים מצביעים, כי מדי שנה בימים אלו מתרחשות תאונות רבות הגובות קורבנות ופציעות קשות במהלך טיולי משפחות ובודדים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.