אסון הכרמל – חשד שהאחראי על הצוערים ברח והפקיר את פקודיו למוות – האזינו לאם אחת קרבנות האסון

שלוש שנים לאחר השריפה הקטלנית, באסון הכרמל, בה נספו 44 בני אדם, חושפת העיתונאית הדס שטייף בגל"צ, כי כי המשטרה חוקרת חשדות ולפיהם, מי שהיה אז מפקד הקורס, העיד עדות שקר, על מקום הימצאו בעת השריפה הנוראית.

בני משפחות ההרוגים, שממשיכים לאסוף עדויות וחוקרים את המתרחש באותו יום ומי אישר לאוטובוס שבו נסעו 37 סוהרים לעבור בתוך האש ולהביא למותם, מצאו ראיות חדשות שמוכיחות כי הקצין שהיה אחראי על הצוערים, מסר עדות כוזבת.

בעקבות כך, פתחה בשבועות האחרונים, היחידה הכלכלית בלהב 433 בחקירה פלילית נגד סגן גונדר אמנון ווהאבי, שהיה אז מפקד קורס הקצינים.

מהעדויות הרבות נראה כי בדיווחיו שיקר הקצין, בקשר למועד הגעתו. הוא הגיע לכלא דמון עוד לפני האוטובוס שעליו היו הצוערים, אך דיווח על הגעת כולם, בזמן שרק הוא הגיע למקום.

בעדויות שהעיד, בזמן החקירות הקודמות, כולל בתחקיר שנעשה על ידי מבקר המדינה, הוא טען, שכשחלף על הציר בדרך לכלא דמון, כשהאוטובוס ובו הצוערים היה מאחריו, הוא לא הבחין באש והכל עוד היה רגוע.

בצילומים שנאספו המשפחות ושהועברו למח"ש, רואים כי הקצין עולה מתוך האש כשהוא בורח מהאוטובוס הבוער ומפקיר, על פי החשד, את פקודיו לבעור למוות.

בעקבות ממצאים אלו, הוחלט לפתוח בחקירה פלילית נגד הקצין, לאחר שבמח"ש העבירו את החומרים למשטרה. בחקירה נגבו עדויות המעידות, כך לפי החשד, על ההתנהלות הכושלת של ווהאבי, בעת השריפה הקטלנית.

הקצין זומן לחקירה, הוא נחקר במשך זמן רב, על ידי צוות מיוחד שחוקר את החשדות העולים מן הממצאים שהתגלו.

האזינו לאם, אחת מקרבנות אסון הכרמל, בגלי צה"ל:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין מה לחפור בגלל מי זה קרה, זה היה צריך לקרות וזה קרה ואף אחד לא היה יכול למנוע. במקום זה צריך לחפש למה זה קרה. 44 הרוגים באש כמניין נרות החנוכה דווקא בחג החנוכה זה לא במקרה וזה עונש שקיבלנו אותו בגלל משהו. בהרוגים היו מכל מגוון האוכלוסיה- דתיים, חילוניים, דרוזים, אתיופים, רוסיים, נשים, וכו' והעונש היה מכוון לכולם.

    שאול |
    הגב