9 נערות ונערים ללא רוח חיים • הצטרפו לשידור החי

מתנדבי יחידת החילוץ ערבה של המשטרה איתרו עד כה 9 תלמידות ותלמידים ללא רוח חיים, במקום מתנהלים חיפושים נרחבים אחר הנערים. הצטרפו לשידור החי

מסוקים צבאיים, אנשי יחידת חילוץ ערבה ושוטרים רבים פועלים כעת לחלץ נערים תלמידי המכינה הקדם צבאית במרכז הארץ שנקלעו היום (ה') לשיטפון בנחל צפית.

על פי זק"א – מתנדבי יחידת החילוץ ערבה של המשטרה איתרו עד כה 7 נערות ללא רוח חיים,  עוד 2 נמצאו ללא רוח חיים – במקום מתנהלים חיפושים נרחבים אחר הנערים.

הצטרפו לשידור החי מרשת

22 תלמידים ממוסד חינוכי במרכז הארץ נקלעו לשיטפון בנחל צפית: 7 מהנערים אותרו במצב אנוש, נערכות סריקות אחר 6 נעדרים. המשטרה: "הזהרנו לא להגיע לאזור". מאמצי החילוץ נמשכים: משדר מיוחד

‎Posted by ‎רשת‎ on‎ חמישי 26 אפריל 2018

דניאל ארז, שהיה באזור, סיפר לוינט: "היינו קילומטר לפני בנחל כשמהסוקים הגיעו. כהתקדמנו הגענו למקום החילוץ. אנחנו כבר היינו באזור שעתיים לפני כן, נתקענו שם בפקק איזה 40 דקות. קלטנו שמחפשים אנשים בכמה מוקדים, שני מסוקים של חיל האוויר. הייתה הצפה בכביש וכלי רכב לא יכלו לעבור, קילומטר אחרי זה היו צוותי החילוץ. אנחנו רוצים לתת פידבק לצוותי המחלצים שהצליחו לטפל במאורה ולעמוד ברוחות החזקות".

בשיחה עם "החדשות" טוענת דוברת משטרת ישראל, ניצב-משנה מירב לפידות כי המשטרה פרסמה אזהרות שלא להגיע למקום. "פרסמנו אזהרות וביקשנו מהציבור לא להגיע לאזור. לצערנו המקרים הללו קורים כשלא נשמעים להנחיות. אנחנו עושים את המיטב עם הכוחות הכי טובים, עם החילוץ הכי טובים שיש, מקווים שיהיו בשורות טובות בסוף היום הזה".

 

צילום: מד"א

"אנחנו נמצאים שם עם כוחות מתוגברים עם כוחות שיטור, מתנדבים ומסוק של היחידה האווירית גם הוא בדרכו לסייע בחילוץ", הוסיפה. "הפיקוד הבכיר בדרך לשם. כולנו מקווים שהבשורות יהיו טובות ושנצליח להביא את רוב הנערים בשלום חזרה הביתה".

במועצה האזורית תמר ביקשו מהציבור שלא להגיע לאזור ים המלח והערבה. "על אף יופיו של האיזור, ההגעה והטיול בנחלים בסביבה מסוכנים בימים אלה", מסרו.

זירת האירוע – צילום: רשת

נשיא המדינה ראובן ריבלין שיגר מסר לאנשי ההצלה בדרום: "תפילותינו ומחשבותינו נתונות אל אחינו, ילדינו, יקירינו, הנתונים בצרה. אנו עוקבים בדריכות אחר העדכונים מן הדרום ושולחים אל המשפחות הדואגות חיבוק חם של שותפות. נחזק את ידי כוחות הביטחון וההצלה כולם, העושים במלאכת החילוץ, האיתור והטיפול הרפואי. אני מבקש מכם כולכם, אנא פעלו על פי הנחיות המשטרה וכוחות החילוץ והיו קשובים להם".

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה לפרסם רחמנות על המשפחות!!!

  בכל ערוצי התקשורת נזהרים אומרים פצועים אנושששש אולי המשפחות עדיין לא יודעות רק כאן מפרסמים

  משה |
  הגב
 2. אסון נוראי

  מניין שלם של נערות ונערים שנלכדו בסחף נוראי ד' ירחם!!!

  הפעלצער |
  הגב
  • ד' ירחם!!!!!!!!!!!!!! למה? למה? למה? בקשה נחוצה לאחינו תושבי חו"ל שלא יבואו ויטמאו את ארצינו הקדושה. וכ"ש במקום קודש הקדשים באתרא קדישא מירון. דהיינו שלא יסתובבו עם כלים טמאים, כמו הסמארטפאון ודומיהן וכו' ח"ו. ובזכות הקדושה ומסירת נפש שלהם נזכה ל-אף הקדוש ברוך הוא מטהר את ישראל. ונזכה לתורתו מגן לנו, היא מאירת עינינו, "הוא ימליץ טוב עלינו", אדוננו בר יוחאי. בקשה אל כבוד העסקנים החשובים: בס"ד עלה בידי כמה עסקנים לפרסם מודעה דלהלן בכמה עלוני פרסומת וכדו', אולם קצרה ידם מלהגיע אל כל מקומות מגורי אחב"י בחו"ל. ובכן פונים בבקשה לכאו"א שישתדל לפרסם המודעה הזאת, רק בדרך כבוד לכבוד האורחים היקרים מחו"ל כל היכי דאפשר, כל אחד כפי יכולתו, אחד המרבה ואחד הממעיט.

   בקשה נחוצה לאחינו תושבי חו"ל שלא יבואו ויטמאו את ארצינו הקדושה. וכ"ש במקום קודש הקדשים באתרא קדישא מירון. דהיינו שלא יסתובבו עם כלים טמאים, כמו הסמארטפאון ודומיהן וכו' ח"ו.

   ובזכות הקדושה ומסירת נפש שלהם נזכה ל-אף הקדוש ברוך הוא מטהר את ישראל. ונזכה לתורתו מגן לנו, היא מאירת עינינו, "הוא ימליץ טוב עלינו", אדוננו בר יוחאי.

   בקשה אל כבוד העסקנים החשובים:
   בס"ד עלה בידי כמה עסקנים לפרסם מודעה דלהלן בכמה עלוני פרסומת וכדו', אולם קצרה ידם מלהגיע אל כל מקומות מגורי אחב"י בחו"ל.

   ובכן פונים בבקשה לכאו"א שישתדל לפרסם המודעה הזאת, רק בדרך כבוד לכבוד האורחים היקרים מחו"ל כל היכי דאפשר, כל אחד כפי יכולתו, אחד המרבה ואחד הממעיט.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב