אסון נמנע בבניין מגורים ברחובות: אדם שהתחזה למדביר נתפס במבצע אכיפה

חשיפה לחומרי הדברה בניגוד להוראות השימוש עלולה לגרום לסכנת חיים מיידית

במסגרת מבצע משולב לפיקוח על מדבירים שערך המשרד להגנת הסביבה, נתפס בעיר רחובות אדם המתחזה למדביר, תוך שהוא מבצע הדברה ללא רישיון מדביר ומשתמש בחומר מסוכן החשוד כדורפן – חומר האסור לשימוש תברואי בבתים. כמו כן, נתפס המתחזה כשהוא פועל בצורה לא מקצועית ללא שימוש בציוד מגן ומבלי שהציב במקום שלטי אזהרה לתושבים, כמתבקש בחוק, דבר החושף אותם לסכנה אפשרית. פרטיו של המתחזה נלקחו והוא זומן לחקירה במשטרה הירוקה וייפתח כנגדו תיק חקירה פלילי.

מבצע הפיקוח בוצע ביוזמה משולבת של צוותי המשרד להגנת הסביבה ממחוז מרכז, מאגף מזיקים והדברה, ומהמשטרה הירוקה. תפיסת המתחזה התאפשרה על בסיס עבודת מודיעין מוקדמת, שבעקבותיה הוזמן לבניין ברחובות החשוד כדי לבצע את ההדברה.

יצוין, כי דורפן הוא תכשיר נגד פרעושים, בעוד שבבית שאליו הוזמן החשוד לא היו כלל פרעושים – דבר שהיה על החשוד לבדוק ולנטר טרם ביצוע ההדברה. המשרד לקח דגימות מהמרססים שבהם המתחזה עשה שימוש למעבדה מוסמכת, כדי לזהות את החומר שבו נעשה שימוש.

המשרד מזכיר לציבור כי חשיפה לחומרי הדברה בניגוד להוראות השימוש ובעיקר לחומרים חקלאיים וכן וטרינריים, ששם ריכוז החומרים הפעילים גבוה, עלולה לגרום לסכנת חיים מיידית, או לחשיפה כרונית לחומרים מסוכנים, ומחייבת ברוב המקרים פינוי של השטח הנגוע, לרבות דירות ובתים לתקופה ממושכת, תוך הוצאות כספיות כבדות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.