אסון רודף אסון: הרבנית חיה דבורה רוזנברג ע"ה

אבל בקהילה החרדית בזכרון יעקב עם היוודע דבר פטירתה של הרבנית חיה דבורה רוזנברג ע"ה. המנוחה התלוננה על כאבי ראש, אושפזה בבית החולים ושעות לאחר מכן נפטרה, ככל הנראה בשל דלקת ראות שהסתבכה. הלוויתה: בשעות הצהרים

גל האסונות בציבור החרדי נמשך: אבל בקהילה החרדית בזכרון יעקב עם היוודע דבר פטירתה הפתאומית של של הגברת חיה דבורה רוזנברג ע"ה.

כונני מד"א הוזעקו בצהריים לביתה בזכרון יעקב לאחר שהתלוננה כי לא חשה בטוב. בבית החולים הלל יפה, אליו פונתה, נלחמו הרופאים על חייה אך מצבה המשיך להידרדר, עד שבשעות הלילה נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

ע"פ אבחנת הרופאים, המנוחה סבלה מדלקת ריאות שהסתבכה תוך כמה שעות.

הלווית המנוחה תצא בשעה 13:30 מביתה בזכרון יעקב לעבר בית העלמין 'שומרי שבת' בעיר.

כזכור, באז תחילת החורף סופר הציבור החרדי שורה בלתי נתפסת של אסונות וטרגדיות. רק בשבוע שעבר נפטרה בבית החולים הילדה תהילה אוחנה ע"ה לאחר מאבק ממושך על חייה.

בחנוכה האחרון נפשה תהילה עם משפחתה במלון 'רמדה' בירושלים, כשבאחד הימים היא טבעה בבריכה במקום. חובשים שהוזעקו למקום פינו אותה במצב אנוש לבית החולים.

לאורך השבועות האחרונים נאבקו הרופאים על חייה, כשכל העת נרשמו עליות ומורדות במצבה, עד שהמצב הרפואי הכריע אותה.

מוקדם יותר באותו יום דווח כי בת שבע בוימל ע"ה, בתו של יו"ר החברא קדישא ואם לחמישה, הסתלקה בחטף לעולמה לאחר סיבוך רפואי בו לקתה.

מספר ימים לפני כן חשה המנוחה שלא בטוב ובעקבות כך היא פונתה לבית החולים שם אובחנה כמי שלקתה בדלקת ראות. במהלך אישפוזה הידרדר מצבה במהירות ולפנות בוקר, לאחר שעות של מלחמה על חייה, נקבע מותה.

מאז שנודע דבר אשפוזה נערכו בפ"ת ובערים נוספות בארץ תפילות להחלמתה.

המנוחה היתה בת 35 בפטירתה, והותחירה אחריה, כאמור, חמישה יתומים קטנים.

בעקבות האסונות קוראים הרבנים לציבור להתחזק בנושאים שבין אדם למקום ובין אדם לחברו, כשבין היתר פורסמו מכתבים ואורגנו עצרות בענין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.