אסונות השרב: חייל התמוטט ומת בסיור

גל החום ממשיך לגבות קורבנות: דן סלע, חייל בן 18 מעפולה, התמוטט ומת במהלך סיור בעיר העתיקה בירושלים

גל החום ממשיך לגבות קורבנות: חייל בן 18 מעפולה פונה היום בניידת טיפול נמרץ מהעיר העתיקה בירושלים לבית החולים שערי צדק – לאחר שסבל מכת חום. בבית החולים נקבע מותו.

החייל, טוראי דן סלע, התגייס לפני שבועות ספורים לצה"ל והתייבש במהלך הסיור בעיר העתיקה. הוריו של טוראי סלע החליטו לתרום את איבריו.

בעקבות האסון הקים מפקד זרוע היבשה, האלוף גיא בן צור, צוות חקירה שיבחן לעומק האם לאירוע המצער קדם מחדל.

כזכור, מוקדם יותר היום נקבע מותה של פעוטה בת שנה הובהלה אמש (שני) למרכז הרפואי זיו בצפת כשהיא במצב אנוש כתוצאה מהתייבשות ומכת חום שנגרמו לה במהלך טיול בעמק החולה. אביה נפצע באורח בינוני.

התינוקת הובאה לבית החולים במצב אנוש כשהיא ללא הכרה, עם חום גוף גבוה מ-42 מעלות, כשהיא סובלת ממכת חום קשה, התייבשות וקריסת מערכות כוללת.

הפעוטה  אושפזה במחלקת טיפול נמרץ ילדים כשהיא מורדמת ומונשמת, עם תמיכה בכל מערכות הגוף החיוניות.

ד"ר יורי וינר, מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים, סיפר כי התינוקת עברה החייאה ממושכת, קיבלה עירויי נוזלים ותרופות לתמיכה בפעולת הלב ולחץ הדם. האב אושפז במצב בינוני כאשר הוא סובל מהתייבשות ומטופל בעירויי נוזלים.

מחקירת האירוע עולה, כי המשפחה, מאזור הדרום, יצאה אתמול לטיול בשעות אחר הצהריים באזור עמק החולה. אם המשפחה סיפרה כי הם הקפידו על מנוחה ושתייה, אולם לאחר מספר שעות היא נאלצה להזמין סיוע כאשר הבחינה כי התינוקת אינה מגיבה וגם האב חש ברע והתעלף.

בעקבות המקרה, קוראים בבית החולים למשפחות ולצעירים להימנע מטיולים במהלך ימי השרב השוררים בארץ. "טיולים בשטח במזג האוויר השרבי אותו אנו חווים בימים האחרונים הינם מסוכנים, גם אם מקפידים על שתיה מרובה ואמצעי הגנה מהשמש. אנו ממליצים להימנע מיציאה לשטח בשרב כבד, דבר העלול להסתיים בהתייבשויות ומכות חום קשות, בעיקר בקרב ילדים ותינוקות, כמו במקרה זה" אמר ד"ר וינר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.