"אסור להפקיר את שלום המתפללים בהר הזיתים"

בעקבות אירועים אלימים נוספים באחרונה קוראים ראשי הוועד הבינלאומי לכל המפלגות להתחייב על פעילות למען הר הזיתים * "אסור להסכים למציאות שאנשים חוששים לעלות להר הזיתים" אומרים ראשי הוועד

תופעות זריקות האבנים המתמשכות בירושלים הביאו השבוע לפציעתם של לפחות שני אזרחים שנסעו על הציר המוביל להר הזיתים.
בשבוע האחרון אירעו מספר אירועים משמעותיים של זריקת אבנים לעבר רכבים שנסעו באזור הר הזיתים. שני אזרחים נפצעו קל וטופלו במקום. במקרה אחר יידו ערבים אבנים לעבר אוטובוס תיירים שנסע באזור הר הזיתים.
בעקבות האירועים ולקראת הבחירות קוראים ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים למפלגות השונות להתחייב על פעילות למען הגנת שלומם של המבקשים לפקוד את הר הזיתים.
במכתב אותו שיגרו לראשי המפלגות המתמודדות לבחירות מבקשים ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים מהמפלגות להתחייב לפעול להגנת שלומם של המתפללים ומבקשים לדעת את עמדתם בנושא.
האחים אברהם ומנחם לובינסקי יושבי ראש הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים אומרים: "חייבים לשנות את המציאות".
מנחם לובינסקי: "המציאות שבה אנשים חוששים לעלות להר הזיתים היא מציאות שאסור להסכים איתה בשום אופן. בימים אלו שהמפלגות מבקשות את אמון הציבור, אנחנו קוראים למפלגות השונות להעלות את הנושא על סדר יומם ולהתחייב ולפעול למען הגנת שלומם של רבבות הפוקדים את הר הזיתים".
אברהם לובינסקי מצטרף לדברי אחיו ומוסיף: "אמנם הצלחנו בשנתיים האחרונות לצמצם במעט את האירועים. הפעילות המשותפת עם חברי כנסת ושרים בכירים הצליחה להניב הצלחה במובנים מסוימים, אבל עצם זה שעדיין קיימים אירועים ביטחוניים על הר הזיתים מוכיח שיש עוד הרבה עבודה לעשות, ואנו נמשיך לפעול עם כל הגורמים הרלוונטיים להשבת השקט".
הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים פועל מזה שנתיים להגברת הביטחון בהר. ביוזמת הוועד התקיימו מספר דיונים בוועדת הפנים של הכנסת ובמליאה, אולם למרות שהיה שיפור בתקופה מסוימת, המצב חזר להיות בשפל מבחינת הביטחון האישי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.