"אסור להקים עוד ערים חרדיות" (הקלטה)

"אסור להקים עוד ערים חרדיות. צריך לשכנע ראשי ערים להקים שכונות חרדיות ולהסביר להם שהם רק ירוויחו ממגורי החרדים" – את הדברים אלו אמר ראש העיר החרדי גוטרמן בראיון שהעניק הבוקר לרדיו קול חי – האזינו {גוטרמן מפתיע}

 

התבטאות מפתיעה של ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן: בנוגע להקמת ערים חרדיות "אסור להקים עוד ערים חרדיות. צריך לשכנע ראשי ערים להקים שכונות חרדיות ולהסביר להם שהם רק ירוויחו ממגורי החרדים"  – את הדברים אלו אמר ראש העיר החרדי גוטרמן בראיון שהעניק הבוקר לרדיו קול חי.

" זה צריך להיות יעד לאומי מבחינתנו". אמר גוטרמן בראיון לקאהן ב'קול חי'."הרי יש סטיגמה שהחברה החרדית לא עובדת לא מייצרת ולא משלמת ארנונה, למה שהוא ירצה לקבל אותה? הוא הרי יסכן בזה את מעמדו כראש עיר בבחירות הבאות".

 

עוד אמר גוטרמן: "הדבר היחיד שיכול לקדם דיור חרדי בערים מעורבות הוא שהמדינה תיתן לערים הטבות נקודתיות, לא בדיבורים אלא במעשים, במצב כזה ישתלם לראשי הערים להביא אליהם את המגזר החרדי, ויהיה כאן אינטרס משותף שיוריד את הסטיגמה כי דווקא החברה החרדית יכולה להביא לו ברכה לעיר ולא הפוך

"רק נס הוא זה שמחזיק את העיר, אני אומר את זה לפקידי האוצר ולאחרונה הם התחילו להאמין בזה", אמר גוטרמן.

 

לגבי מתווה הגז אמר גוטרמן "צריך למקד את המאבק הציבורי בתחום המזון ולא מול מתווה הגז, המזון הבסיסי בישראל יותר יקר מארה"ב, אני מכיר משפחה שלימה שעזבה וירדה בחזרה מישראל לליקווד", מה קשור אלינו הנושא של הגז? מה זה קשור לציבור הרחב?", תהה גוטרמן, "צריך לדאוג שכל ילד ותינוק יקבל מינימום של אוכל בסיסי ושיהיה בזה שוויון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.